Play ma awarię. Nie można wysyłać wiadomości SMS. "W ciągu 48 godzin problem powinien zniknąć"

Sieć Play ma awarię, która w pewnym stopniu uniemożliwia lub utrudnia wysyłanie wiadomości SMS. Kłopoty mogą dotyczyć również tych, którzy korzystają z zasięgu największego polskiego operatora.

Play ok. godz. 14 odnotował awarię. Wysyłanie wiadomości SMS było mocno utrudnione albo całkowicie niemożliwe. Informację potwierdził w rozmowie z nami telefoniczny konsultant operatora. 

Problem dotyczyć może również klientów wirtualnych operatorów, którzy korzystają z infrastruktury największego polskiego telekomu. Kłopoty z SMS-ami potwierdził w rozmowie z naszą redakcją opiekun klienta w Play Next. Wyjaśnił, że problem "powinien zniknąć w ciągu 48 godzin". Nie oznacza to jednak, że awaria będzie tyle trwała - to zapewne maksymalny czas jej usunięcia. Również w przypadku sieci Virgin Mobile wysłanie wiadomości udało się dopiero po kilku próbach. 

Problemy z wiadomościami SMS w PlayProblemy z wiadomościami SMS w Play Redakcja

Problem dotyczyć ma większości miast. Podobne niedogodności dotyczą osób przebywające za granicą. Kłopoty z działaniem jednej z podstawowych usług rozpoczęły się stosunkowo niedawno - serwis DownDetector odnotował je około godz. 14. Później raportów zaczęło ubywać. Przed godz. 15 konsultant Play Next poinformował nas, że "niedogodność utrzymuje się". 

Czytaj też: UKE: Polacy najchętniej przenoszą numery do Play. Dominacja Premium Mobile przerwana

Awaria w PlayAwaria w Play Źródło: DownDetector

Poprosiliśmy rzecznika Play o informacje dotyczące skali awarii i terminu jej usunięcia. Tekst zostanie zaktualizowany. Możliwe jednak, że wcześniej Play z problemami sobie poradzi. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Play ma awarię. Nie można wysyłać wiadomości SMS. "W ciągu 48 godzin problem powinien zniknąć"
Zaloguj się
 • tata_japoxa

  Oceniono 4 razy 2

  play to ma permanentną awarię z zasięgiem i przerzucaniem na innych operatorów połączeń

 • carolina_reaper

  Oceniono 3 razy 1

  problem powinien zniknac...wystarczy powiedziec; abra kadabra

 • julciaa1405

  0

  Ja posiadam 3 numery w sieci Play i na ani jednym nie było problemu o którym mowa wyżej...

 • rubenss420

  Oceniono 2 razy 0

  G... prawda można wysyłać sms

 • loyer1

  Oceniono 3 razy -1

  A komu to potrzebne? A dlaczego?

 • jugger

  Oceniono 1 raz -1

  prawie każdy nowy telefon ma teraz dual sim, ja dokupiłem kartę sim innego operatora i w razie takich awarii mogę nadal korzystać z telefonu - polecam tym, którzy mają dual sim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX