Znamy datę premiery Cyberpunka 2077. Ale co na scenie robi Keanu Reeves? Gwiazdor będzie bohaterem gry CD Projektu!

Daniel Maikowski
16.04.2020 - zakreślcie tę datę w kalendarzach. To wtedy wyczekiwany Cyberpunk 2077 trafi na sklepowe półki. CD Projekt RED ujawnił szczegóły dotyczące nowej produkcji. Na scenie pojawił się sam Keanu Reeves, który będzie jednym z bohaterów gry polskiego studia.
Zobacz wideo

Nad Cyberpunkiem 2077 polskie studio CD Projekt RED pracuje już od wielu lat. Pierwszy zwiastun gry pojawił się w sieci jeszcze w 2013 roku. Później na kilka lat zapadła cisza, która została przerwana w ubiegłym roku, gdy firma zaprezentowała nowy tytuł podczas konferencji Microsoftu na targach E3.

Również w tym roku to właśnie na konferencji giganta z Redmond poznaliśmy szczegóły dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Ku zaskoczeniu wszystkich grę zaprezentował jednak nie szef polskiego studia, ale sam Keanu Reeves. Okazuje się, że znany hollywoodzki aktor będzie jedną z głównych postaci w grze. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun Cyberpunka 2077 z jego udziałem.

 

Keanu Reeves nie tylko wystąpi w grze, ale będzie również jej ambasadorem. Aktor znany z trylogii Matrix zdradził dziś oficjalną datę premiery produkcji CD Projektu. Cyberpunk 2077 trafi do graczy 16 kwietnia 2020. Na poznanie sekretów Night City jeszcze poczekamy więc jeszcze (co najmniej) ponad pół roku.

Oczywiście ta data może ulec przesunięciu. W świecie gier to standardowa praktyka. Warto  przypomnieć, że sam CD Projekt kilka lat temu został zmuszony do przesunięcia premiery Wiedźmina 3 - i to dwukrotnie. W tym momencie nie ma jednak powodów, aby podejrzewać, że ten scenariusz powtórzy się po raz drugi.

Ruszyła przedsprzedaż gry

Tuż po ogłoszeniu daty premiery w sieci oficjalnie ruszyła również przedsprzedaż gry. Cyberpunk 2077 będzie dostępny w dwóch edycjach - standardowej (o której już pisaliśmy) oraz kolekcjonerskiej.

Więcej o: