Netflix i Uber wkrótce zaczną akceptować BLIK. Polski system płatności chce podbić nawet Afrykę

BLIK, system płatności elektronicznych stworzony w Polsce, stanie się wkrótce jeszcze bardziej praktyczny. Akceptować go mają zarówno Netflix jak i Uber. Liczba firm, które zaczną stosować polskie rozwiązanie ma być jeszcze większa.
Zobacz wideo

Blik, polski portfel elektroniczny, będzie wkrótce akceptowany przez kilka nowych firm. Wśród nich znajdą się zarówno Netflix jak i Uber - donosi agencja Reutera, której wywiadu udzielił Dariusz Mazurkiewicz. Prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu, powiedział, że nawiązanie współpracy z największymi firmami technologicznymi to częścią strategii zakładającej międzynarodową ekspansję.

Polski Blik ma również szansę pojawić się w innych krajach Europy środkowej. Na pozostałych rynkach działać może pod inną nazwą - po udzieleniu licencji. Ze stworzonego w Polsce standardu będą więc mogli korzystać internauci z Afryki i Ameryki Łacińskiej. 

Czytaj też: Karty zdetronizowane. Inna forma płatności w internecie już jest w Polsce popularniejsza. Chodzi o BLIK-a

Pojawienie się Blika w nowych serwisach jest konsekwencją partnerstwa zawartego z Mastercard. Globalny gigant sprawi, że użytkownicy będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowi nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. 

BLIK jest dostępny dla ok. 96 proc. posiadaczy aplikacji mobilnych banków. Dostęp do platformy mają klienci banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska, Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Usługa jest rozwijana od roku 2015. Liczba transakcji w serwisie wzrosła z początkowych dwóch milionów do aż 91 przeprowadzonych w zeszłym roku.

Więcej o: