Netflix i Uber wkrótce zaczną akceptować BLIK. Polski system płatności chce podbić nawet Afrykę

BLIK, system płatności elektronicznych stworzony w Polsce, stanie się wkrótce jeszcze bardziej praktyczny. Akceptować go mają zarówno Netflix jak i Uber. Liczba firm, które zaczną stosować polskie rozwiązanie ma być jeszcze większa.
Zobacz wideo

Blik, polski portfel elektroniczny, będzie wkrótce akceptowany przez kilka nowych firm. Wśród nich znajdą się zarówno Netflix jak i Uber - donosi agencja Reutera, której wywiadu udzielił Dariusz Mazurkiewicz. Prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu, powiedział, że nawiązanie współpracy z największymi firmami technologicznymi to częścią strategii zakładającej międzynarodową ekspansję.

Polski Blik ma również szansę pojawić się w innych krajach Europy środkowej. Na pozostałych rynkach działać może pod inną nazwą - po udzieleniu licencji. Ze stworzonego w Polsce standardu będą więc mogli korzystać internauci z Afryki i Ameryki Łacińskiej. 

Czytaj też: Karty zdetronizowane. Inna forma płatności w internecie już jest w Polsce popularniejsza. Chodzi o BLIK-a

Pojawienie się Blika w nowych serwisach jest konsekwencją partnerstwa zawartego z Mastercard. Globalny gigant sprawi, że użytkownicy będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowi nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. 

BLIK jest dostępny dla ok. 96 proc. posiadaczy aplikacji mobilnych banków. Dostęp do platformy mają klienci banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska, Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Usługa jest rozwijana od roku 2015. Liczba transakcji w serwisie wzrosła z początkowych dwóch milionów do aż 91 przeprowadzonych w zeszłym roku.

Więcej o:
Komentarze (29)
Netflix i Uber wkrótce zaczną akceptować BLIK. Polski system płatności chce podbić nawet Afrykę
Zaloguj się
 • polished

  Oceniono 12 razy 10

  Ja rozumiem, ze netflix i uber maja akceptowac blik do platnosci w Polsce. Jesli tak to jaka tu ekspansja zagraniczna?

 • ortpol

  Oceniono 7 razy 7

  Ktoś mądry może mi wytłumaczyć dlaczego nie chcą działać globalnie jaki blik? Przecież to osłabia markę! To tak jakby Visa na każdym rynku nazywała sie inaczej. Chore... Jak chcą działać globalnie i być mocni niech pracują nad marką.

 • cracken001

  Oceniono 17 razy 5

  Hahahaha.....CZEGO juz Polska nie podbijala????Hahaha.....Troche umiaru,ciemiegi

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 8 razy 2

  Od czasu, gdy polski system płatności podbił San Escobar BLIK szturmem zdobywa nowe rynki.

 • aania1995

  Oceniono 1 raz 1

  Oo fajnie ciekawe czy opti taxi też wprowadzi taką opcję płatności za przejazd, byłoby super

 • marko_uk

  Oceniono 1 raz 1

  A póki co - mam konta w dwóch polskich bankach (mbank i t-mobile/alior), ale na angielskiej komórce Blika nie zainstaluję...

 • ref-lex

  Oceniono 5 razy 1

  Typowa zakompleksiona Polska.... Bylismy juz w kosmosie, wybudowalismy tunel dla superszybkich pociagow, teaz damy swiatu system platnosci... Polska i Afryka, swiat u stop Kaczynskiego...

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 8 razy 0

  Jaki sens ma system, który nie jest akceptowany w całej Europie?

 • zoomies

  Oceniono 14 razy 0

  Blik jest super. Nie wiem czemu piszą "nawet" o podbijaniu Afryki. To już od kilku dziesięcioleci nie jest ten czarny ląd z Conrada. Młodzi ludzie w miastach i metropoliach na całym świecie chcą szybkiej komunikacji. Telefonia w Afryce już od wielu lat jest wykorzystywana do przelewów gotówki (z czego korzystają też organizacje pozarządowe). To tam właśnie BLIK ma największe szanse na prężny rozwój. A poza tym, czas przestać mówić i myśleć o Afryce jako o jednym kraju. Każde państwo to inny naród, język, zwyczaje i poziom rozwoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX