Sony stawia mocniej na e-sport. Rusza PS4 Tournaments: Challenger Series. Na najlepszych czekają nagrody

PS4 Tournaments: Challenger Series to nowy rodzaj e-sportowej rywalizacji skierowany do użytkowników PlayStation 4. Sony zapowiada, że najlepsi mogą liczyć na nagrody.

PS4 Tournaments mają mieć charakter sezonowy, dając nam szansę na powrót do rozgrywek i wielokrotne współzawodnictwo w różnych grach. Tytyłem, który jako pierwszy pojawi się w debiutanckim sezonie, jest bijatyka Mortal Kombat 11, a w kolejce czekają już kolejne gry m.in. FIFA 20, Battlefield V oraz Warface.

W każdym sezonie uczestnicy będą przechodzić przez kolejne etapy, aby sprawdzić swoje umiejętności na równych zasadach, zdobywając nagrody w zależności od wyników. Bez względu na poziom umiejętności, gracze będą mogli rywalizować zarówno z przyjaciółmi, jak i z innymi członkami społeczności PlayStation.

>>> Smartfony coraz częściej zastępują nam PlayStation 4 i Xboksa One. Zobacz najciekawsze gry mobilne na Androida i iOS.

Zobacz wideo

PS4 Tournaments: Challenger Series. Jak będą wyglądać rozgrywki?

Każdy sezon ma trzy etapy. W pierwszym udział wezmą wszyscy gracze, którzy zgłoszą się do rozgrywek, a warunkiem uzyskania promocji do etapu drugiego, będzie wygranie minimum 3 z 4 meczów w Mortal Kombat 11. W drugim etapie, rywalizacja wskoczy na wyższy poziom i tylko najlepszym uda się przejść dalej. W trzecim etapie spotkają się najlepsi z najlepszych, aby walczyć o tytuł mistrzowski.

PS4 Tournaments: Challenger Series. Jakie nagrody można zdobyć?

W miarę postępów w poszczególnych etapach, wartość nagród ma wzrastać. Od motywów PS4, po walutę w grze i nagrody pieniężne. Do udziału w większości turniejów, wymagane jest członkostwo w PS Plus

Więcej szczegółów na temat nowego formatu rozgrywek, gracze mogą uzyskać odwiedzając zakładkę "Turnieje" w menu "Wydarzenia" na konsoli PlayStation 4 bądź na stronie  playstation.com/tournaments.