Żabka chce mieć 6 tys. sklepów. Będzie też trochę zmian, w tym koniec sieci Freshmarket

Sieć sklepów Żabka do końca tego roku ma liczyć 6 tysięcy placówek. Do połowy 2020 roku wszystkie Żabki przejdą modernizację, która nada im bardziej nowoczesny wygląd. Z rynku zniknie także Freshmarket przekształcony na nowy format Żabki.
Zobacz wideo

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, sieć Żabka czekają spore zmiany. Powstanie wiele nowych sklepów, a stare zostaną zmodernizowane. Żabka zamierza do połowy 2020 roku wprowadzić nową jakość na rynku handlu. 

6 tys. sklepów Żabka do końca roku. Koniec Freshmarketu

Najbardziej widocznym aspektem zapowiadanej rewolucji w sklepach Żabka jest zmiana loga z zielonego na żółtym tle na zielone z uśmiechem oraz odnowienie sklepów. Re-branding przeszło już ponad 4,6 tys. placówek. Co więcej, z rynku zniknie sieć Freshmarket, która zostanie wchłonięta przez Żabkę. Do końca bieżącego roku sieć sklepów ma liczyć 6 tys. placówek. To początek zmian.

Zobacz także: Sklepy Dino wyrastają jak grzyby po deszczu i mogą przegonić Biedronkę. Nawet 3600 placówek

- Żabka dzisiaj to 830 milionów transakcji i wizyt naszych klientów w ciągu jednego roku, to o 55 milionów więcej, niż w poprzednim roku. To ponad 8 miliardów złotych obrotu. Razem z naszymi franczyzobiorcami stworzyliśmy 20 tysięcy miejsc pracy. Przede wszystkim Żabka to też innowacje. Wiemy, że bez myślenia o nowym, bez chęci zmian, innowacji i modernizacji nie osiągniemy sukcesu - zapowiedział Tomasz Suchański, prezes zarządu spółki podczas konferencji prasowej. 

Żabka coraz bardziej cyfrowa i uniwersalna

Żabka po modernizacji ma być sklepem innowacyjnym oraz przyjaznym dla klientów, a także spełniającym coraz więcej funkcji. W połowie maja wprowadzono aplikację mobilną Żappka, którą używa obecnie 1,7 mln osób. Ich liczba w przyszłym roku ma zwiększyć się dwukrotnie.

Czytaj więcej na ten temat: Żabka udostępniła aplikację mobilną. Żappka w wersji pilotażowej trafiła do klientów

Co dalej? Żabka chce być czymś więcej niż sklepem

Już dziś w placówkach można odbierać przesyłki, opłacić rachunki oraz doładować kartę miejską. Dalszym krokiem jest stworzenie punktów tranzytowych na dworcach, lotniskach oraz przy stacjach metrach, w których podróżni będą mogli zakupić coś do zjedzenia. 

Sieć sklepów Żabka rozwija się coraz bardziej. Tylko w ostatnich 12 miesiącach spółka otworzyła 2200 placówek i posiada najwięcej sklepów w Polsce. Obecnie Żabki odwiedza około 2 mln klientów dziennie.  

Więcej o:
Komentarze (25)
Żabka chce mieć 6 tys. sklepów. Będzie też trochę zmian, w tym koniec sieci Freshmarket
Zaloguj się
 • jacky

  Oceniono 9 razy 7

  Czarno widzę ich przyszłość. Większości nie będzie stać na podniesienie płac do 3 czy 4 tysięcy PLN. To są małe jednoosobowe lub rodzinne firmy. Już teraz ajenci nie mają "kokosów", a po reformach dobrej zmiany mogą się pakować.

 • szabepio

  Oceniono 3 razy 3

  Nie korzystam z tych sklepów. Po incydencie w Żabce, Jabłonna, kiedy właściciel powiedzial do mnie zebym tu nie przychodził bo mój syn straszy mu klientów.
  A mój synek mial wowczas 6 lat i autyzm.
  Nigdy więcej nie skorzystałem z tych sklepów.

 • A Pol

  Oceniono 3 razy 3

  Jakoś nie lubię tam robić zakupów

 • elbertson

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna zagraniczna firma forowana przez rządzących, Zabka jest buforem łagodzacym zakaz handlu w niedziele, przy okazji realizuje niebywale wysokie marże.
  Kiedyś kupili ją Czesi teraz w rekach miedzynarodowego funduszu.

 • hdtvpolska

  Oceniono 9 razy 1

  Otwarte w każdą niedzielę. To ANTY-CHRYSTY !!! Mąż zamiast do kościoła to chodzi do Żabki i kupuje PIWO. Później nie mamy sexu. Co robić ???

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 1

  Mam blisko domu Żabkę i uważam że jako sklep-pogotowie jest znakomita. I do tego ma świetne, inteligentne reklamy, jakże INNE od tego całego nachalnego chłamu.

 • andrzej.wald

  Oceniono 6 razy 0

  Żabka już testuje format samoobsługowego sklepu, gdzie nie będzie sprzedawcy. Mając ich aplikację będzie klient dostawał informację co może kupić albo jakie są promocje w najbliższej Żabce. Płaca minimalna na poziomie 4 tys. zł to nie będzie problem dla Żabki ale małych sklepików prowadzonych przez jednoosobowe firmy, gdzie zatrudnia się 1-2 sprzedawców w sklepie. Oni tego nie przetrwają ale duże sieci jak Żabka już tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX