Windows 10 powoduje kolejne problemy. Po aktualizacji znika możliwość logowania PIN-em

Użytkownicy Windows 10 skarżą się na problemy, które powoduje ostatnia aktualizacja systemu. U części osób zniknęła możliwość logowania się za pomocą PIN-u. Co więcej, powrót do starej wersji problemu nie rozwiązuje.

Microsoft ma własnie kolejne kłopoty związanie z Windowsem 10. Tym razem użytkownicy najpopularniejszego dziś systemu operacyjnego na świecie mają problemy z zalogowaniem się do komputera za pomocą PIN-u.

>>> Zastanawiasz się, jak wyjąć pendrive'a? Czy bezpieczne usuwanie sprzętu naprawdę ma znaczenie?

Zobacz wideo

Aktualizacja usuwa logowanie PIN-em

Jak donosi serwis AskWoody, niektórzy użytkownicy zauważyli na swoich komputerach brak opcji logowania za pomocą PIN-u, która wcześniej była dostępna. Zniknęła po instalacji ostatniej aktualizacji wydanej w tym tygodniu w ramach Path Tuesday.

Co więcej, szkód tych nie da się samodzielnie naprawić. Nawet odinstalowanie ostatnich łatek i powrót do wcześniejszej wersji nie rozwiązuje problemu.

Zastosowałem aktualizację zbiorczą KB 4515384 na 4 komputerach na Windows 10 1903. Na 3 z 4 komputerów logowanie PIN stało się niedostępne. Odinstalowałem aktualizację na 1 komputerze i nie rozwiązało to problemu

- skarży się jeden z użytkowników Windows 10 cytowany przez AskWoody.

W takim przypadku jedynym obejściem problemu jest usunięcie zawartości folderu NGC - donoszą użytkownicy:

Usuń zawartość folderu C: \ Windows \ ServiceProfile \ LocalServices \ AppData \ Local \ Microsoft \ Ngc, a następnie uruchom komputer ponownie, a pojawi się prośba o podanie kodu PIN.

Problem na szczęście nie dotknął wszystkich użytkowników Windowsa 10, ale jedynie niewielkiej części. Mimo wszystko, jeśli używacie logowania się PIN-em warto na to uważać.

To niestety kolejny już błąd, który dotyka użytkowników Windowsa 10. Na początku września inna aktualizacja powodowała nagłe, wysokie obciążenie procesora. W sierpniu niektóre komputery z najświeższym systemem od Microsoftu resetowały się samodzielnie.

Czytaj też: Samsung Galaxy Note 10+ to wielki i piękny smartfon. Chciałbym go kupić, ale tego nie zrobię [RECENZJA]

Więcej o: