Szezlong - wypoczynek prawdziwego mężczyzny

Kiedyś utożsamiany był z macho, teraz wizerunek mężczyzny łagodnieje. Mężczyzna to postać pewna siebie, jednocześnie wrażliwa, czasami elegancka, ale na luzie. Każdy po ciężkim dniu potrzebuje odpoczynku, a będzie on komfortowy na ulubionym meblu, za taki uważany jest szezlong, idealny mebel dla prawdziwego mężczyzny. Wybraliśmy najciekawsze modele.

Szezlong – co to za mebel?

Szezlong to eleganckie siedzisko, które jest odzwierciedleniem luksusu i komfortu na najwyższym poziomie. To mebel w kształcie wydłużonego fotela, który umożliwia ułożenie się w wygodnej, półleżącej pozycji, idealnie do czytania książek, gazet, surfowania po Internecie czy oglądania meczu lub ulubionego programu w telewizji.

SzezlongSzezlong Fot. Homebook, materiały partnera

Mebel pochodzi z XVII wieku, stanowił wtedy symbol luksusu i świetności. Początkowo był to element bardzo dekoracyjny, ze zdobionymi nogami, wezgłowiem, tapicerowany i pikowany. Nowoczesne szezlongi nieco się od pierwotnej wersji różnią, ale nadal cieszą się ogromną popularnością. Często wybieramy je do ogrodu, salonu, ale sprawdzą się też w gabinecie czy w pobliżu kominka. To świetny mebel, który będzie pełnił ozdobną funkcję, jest meblem z historią, a jednocześnie będzie miejscem do komfortowego wypoczynku.

Nowoczesne szezlongi kuszą wyglądem. Warto podkreślić, że to mebel doskonały dla indywidualistów, wygodnie rozsiądzie się w nim tylko jedna osoba. W przestronnych salonach i gabinetach będzie prezentował się naprawdę efektownie. Forma szezlonga pozwala na pozycje wyprostowaną, z wygodnie wyciągniętymi nogami lub półleżącą, w sam raz do relaksu czy popołudniowej drzemki.

Szezlong ze skórySzezlong ze skóry Fot. Homebook, materiały partnera

Każdy mężczyzna doceni obecność szezlonga w mieszkaniu, to gwarancja błogiego i komfortowego lenistwa. Być może warto sprawić taki mebel mężczyźnie w prezencie?

Więcej o: