Motorola RAZR już w tym roku? Składany smartfon od Motoroli dołączy do kultowej rodziny telefonów

Motorola chce wypuścić składanego smartfona w tym roku. Wygląda na to, że moda na składane smartfony nabiera tempa po premierze Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X.
Zobacz wideo

Jak podajeCNET, powołując się na anonimowe, ale podobno wiarygodne źródło, prezentacja smartfona ma nastąpić jeszcze w tym roku/  Plotki o składanym telefonie od Motoroli pojawiały się już wcześniej, więc nie jest to niemożliwe. Początkowo premiera Motoroli RAZR miała odbyć się w lecie. 

Tym razem nie padła żadna konkretna data, ale mówi się, że sprzedaż miałaby ruszyć w Europie jeszcze w grudniu tego roku. Znane są podstawowe parametry oraz prawdopodobny wygląd urządzenia, które znaleziono w patencie złożonym przez Motorolę.

Telefon miałby dołączyć do legendarnej rodziny RAZR, telefonów z początku wieku, które wyróżniały się charakterystyczną klapką o ostrych krawędziach oraz tym, że były wyjątkowo smukłe. Teraz, wraz z pojawieniem się technologii pozwalającej na produkcję elastycznych ekranów, zaprojektowanie kolejnego modelu z serii stało się nareszcie możliwe.  

 

Wyciekł patent Motoroli RAZR. Znane są prawdopodobne parametry oraz wygląd 

Jakiś czas temu ujawniono certyfikację Blueotooth, co potwierdziło informację o projekcie Motoroli. Dzięki dokumentom wiadomo, w co będzie wyposażony smartfon od Motoroli. Informacje te nie są potwierdzone, ale Motorola RAZR ma działać pod kontrolą Snapdragona 710, zasilanego baterią 2730 mAh. Cechować się będzie wyświetlaczem OLED 6,2 cala o rozdzielczości 2142 x 876 pikseli, zginanym do środka.

Dodatkowo na tylnej obudowie miałby znaleźć się drugi wyświetlacz, o rozdzielczości 600 x 800 pikseli. Cena ma oscylować w okolicach 1500 euro. Patent zawierał także szkice, na podstawie, których firma Yanko Design, a konkretnie jej pracownik Sarang Sheth stworzył wizualizację 3D wyglądu Motoroli RAZR.

 
Więcej o: