Były już pracownik Yahoo! przyznał się do winy. Wyszukiwał nagie zdjęcia 6 tysięcy użytkowników

Programista Yahoo został przyłapany przez własną firmę. Prokuratura zarzuciła mu włamanie się na konta 6 tys. użytkowników w celu zdobycia ich nagich zdjęć oraz filmów. Teraz grozi mu więzienie i kara finansowa.
Zobacz wideo

Jak przekazała prokuratura, programista Reyes Daniel Ruiz uzyskał nielegalnie dostęp do około 6 tysięcy kont na rożnych portalach, co wykorzystał w celu zdobycia nagich zdjęć i wideo. Konta należały do młodych kobiet, w tym jego współpracowniczek oraz znajomych. Ruiz użył informacji zdobytych w mailach na domenie Yahoo, by uzyskać dostęp do kont na iCloudzie, Facebooku, Gmailu, Dropboxie oraz innych serwisach.

Pracownik Yahoo! z zarzutami

Yahoo Odkryło działania Ruiza i rozpoczęło monitorowanie jego konta pracowniczego. Gdy programista zorientował się, ze jest obserwowany, postanowił zniszczyć komputer oraz dysk twardy, na którym przechowywał zdjęcia oraz filmy.

Dostał zarzut za hakerstwo i przyznał się. Wyrok w jego sprawie ma zapaść w lutym przyszłego roku – grozi mu 5 lat więzienia oraz grzywna 250 tys. dolarów plus odszkodowanie. Na razie wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tys. dolarów.

Jedyne informacje na ten temat płyną z prokuratury oraz dokumentu przyznania się do winy. Yahoo nie odniosło się do całej sytuacji. Jest to dla nich trudna sprawa, bo dotyczy prywatności użytkowników.

Więcej o: