Apple naprawia za darmo iPhone'y 6S. Zeszłoroczne egzemplarze mają problemy z włączaniem się

iPhone'y 6S i 6S Plus wyprodukowane między październikiem 2018 a sierpniem 2019 roku mają kłopoty z uruchamianiem się. Jest to związane z wadą produkcyjną. Dlatego też Apple naprawia je zupełnie za darmo.

Znaczna część posiadaczy iPhone’ów 6S oraz 6S Plus donosiła o problemach z włączaniem się ich urządzeń. Apple nie ucieka od odpowiedzialności i uruchamia program serwisowy w ramach, którego można za darmo naprawić wadliwego smartfona. Bezpłatnej usłudze podlegają wszystkie zepsute urządzenia wyprodukowanie od października 2018 roku do sierpnia 2019 roku, bez względu na to, czy rzeczone problemy już w nich wystąpiły. Usługa serwisowa jest związana z wymianą jednego wadliwego elementu. Czy smartfon pochodzi z uszkodzonej serii, można sprawdzić na dedykowanej stronie internetowej. Wystarczy wpisać numer seryjny naszego iPhone’a, by sprawdzić czy podlega on darmowej naprawie.  

Serwis iPhone 11Serwis iPhone 11 zdj. Apple

>>> Składki ZUS po nowemu. Jakie mogą być konsekwencje? Zobacz materiał wideo:

Zobacz wideo

Apple za darmo wymienia wadliwe iPhone’y nie pierwszy raz 

To już kolejny raz, gdy firma z Cupertino musi oferować swoim klientom bezpłatną wymianę. Pod koniec roku 2017 taki sam program wystartował w związku z problemami z baterią. Właściciele urządzeń Apple informowali, ze akumulatory w ich egzemplarzach mają mniejszą żywotność, a same smartfony cechowały się obniżoną wydajnością. W tym roku natomiast nie obyło się bez problemów, przy premierze systemu iOS 13. Część użytkowników miało kłopoty z działaniem telefonu i nie były to odosobnione przypadki. Świadczy o tym szybka reakcja koncernu, który w krótkim czasie wydał kolejne aktualizację, z drobnymi poprawkami mającymi wyeliminować błędy.   

Więcej o: