Google pokazało Nest Mini, Nest WiFi i Nest WiFi Point. Trzy eleganckie urządzenia do domu

Na wtorkowej konferencji Made by Google firma pokazał szereg nowych produktów swojej marki. Między innymi zaprezentowano trzy urządzenia do domu, które ujmują minimalistycznym designem.

Google zrobiło rebranding serii produktów do użytku domowego, które amerykanie nazwali Nest, zamiast wcześniejszego Home. I tak domowy głośnik Google Nest Mini, to następca urządzenia Google Home Mini sprzed dwóch lat.  Google Nest WiFi to z kolei kontynuacja produktu z 2016 roku, pierwszej generacji Google WiFi.

Google Nest Mini jest domowym głośnikiem

I nie tylko, bo oczywiście obsługuje Asystenta Google. Można więc z jego pomocą sprawdzić pogodę, włączyć muzykę czy obsługiwać inteligentny dom. Jego ograniczenia leżą przede wszystkim w rozmiarze, ale i tak wzmocniono jego moc z 9W do 15W, co przełożyło się znacznie większą głośność względem poprzednika. Poprawiono także jakość oraz wyrazistość bassów. Jeśli więc ktoś nie jest melomanem i nie urządza regularnych imprez, to Nest Mini powinien mu wystarczyć, szczególnie, że gwarantuje dźwięk 360° we wszystkich kierunkach. Głośnik wyposażono w dodatkowy mikrofon, co zwiększyło ich liczbę do trzech. To umożliwi jeszcze lepsze wyłapywanie komend “Hej Google” oraz “Okej Google”. Nest Mini nie posiada niestety wejścia słuchawkowego. Nie zdecydowano się na zmianę designu, który jest prosty i elegancki. Głośnik jest przystosowany do wieszania na ścianie. W przedsprzedaży można nabyć go za 49 dolarów (ok. 190 zł), a w europejskich i amerykańskich sklepach pojawi się 22 października.

Google Nest WiFi - elegancki router z funkcją inteligentnego głośnika

Google wreszcie zdecydowało się połączyć w jedno urządzenie router z głośnikiem. Dzięki temu nie trzeba ukrywać urządzenia gdzieś głęboko w szafie. Funkcja głośnika i świetny design wręcz zachęcają, by postawić go gdzieś na widoku, co w przypadku routerów, jest optymalnym rozwiązaniem, które zapewni najlepszy zasięg internetu w domu. Ponadto połączenie go z głośnikiem, sprawiło, że router obsłuży także Asystenta Google.

Nest Wifi oferuje nowy design względem poprzednika sprzed trzech lat. Oprócz standardowych funkcji routera, urządzenie od Google pozwala m.in. odciąć dostęp do internetu wybranym użytkownikom czy stworzyć sieć dla gości. Z dedykowaną aplikacją Google, będzie można także sprawdzić prędkość działania internetu u nas w domu. Co więcej, zaprezentowanie zostały Nest WiFi Point, które będzie można ustawić w kolejnych miejscach w domu, zwiększając zasięg domowego internetu. Sam Google WiFi Nest kosztował będzie 169 dolarów. W zestawie z jednym WiFi Nest Point koszt  pakietu wyniesie 269 dolarów, a z dwoma 349 dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o: