YouTube wprowadził kontrowersyjny zapis do regulaminu. Niedochodowe konta będą zamykane?

YouTube zaprezentował zmiany w regulaminie, które w życie wejdą od 10 grudnia. Jeden z nowych punktów wzbudził kontrowersje, bowiem daje on firmie możliwość zablokowana dostępu do usług Google, jeśli konto nie będzie opłacalne z komercyjnego punktu widzenia. YouTube twierdzi, że nie zmieni to nic dla użytkowników i twórców.
Zobacz wideo

YouTube 10 listopada zaprezentował aktualizację swojego regulaminu. Nowe zasady będą obowiązywały od 10 grudnia. Wśród nich znalazł się zapis, który wzbudził sporo kontrowersji:

YouTube może zablokować Użytkownikowi dostęp do Usługi lub dostęp z konta Google do całości lub części Usługi, jeśli ma uzasadniony powód, by uważać, że świadczenie Usługi dla Użytkownika przestało być opłacalne.

Czy YouTube zamknie konta użytkownikom adblocka? Firma uspokaja

Świeży punkt regulaminu zaniepokoił użytkowników YouTube’a, ponieważ może uderzać zarówno w twórców treści, jak i odbiorców. Zapis ten jest niejednoznaczny i pozwala na dość swobodna interpretację, a ponadto dotyczy nie tylko samego serwisu, a wszystkich usług Google. Osoby publikujące treści na portalu, boją się, że ich filmy zostaną usunięte, bo mają zbyt małą widownię, robią treści z pasji, nie dla zarobku, a więc nie generują zysku. Odbiorcy z kolei obawiają się, że stracą dostęp do konta, jeśli używają adblocka, czyli zewnętrznego dodatku, który wyłącza reklamy na YouTube. Firma jednak uspokaja, że nie przyniesie to zmian w funkcjonowaniu serwisu i jest to tylko furtka, na wypadek sytuacji awaryjnych.

Samo tłumaczenie, podobnie jak zapis, też jest dość niejasne i odwołuje się do wyłączania przedawnionych i nieużywanych części serwisu. Najważniejsza jest jednak informacja, że ani twórców, ani widzów zmiana ta nie dotknie w żaden nowy sposób. Złośliwi użytkownicy Twittera podkreślają, że rzeczywiście nic się nie zmieni, bo już teraz YouTube, może zablokować konto z dowolnego powodu.

Więcej o:
Komentarze (21)
YouTube wprowadził kontrowersyjny zapis do regulaminu. Niedochodowe konta będą zamykane?
Zaloguj się
 • donluca

  Oceniono 12 razy 8

  Krok po kroku new world order i dyktat korporacji. Chcieliście to macie.

 • silthor

  Oceniono 7 razy 5

  Typowy zapis dotyczący wyłączania usług/aplikacji Google'a i usuwania funkcjonalności, których utrzymanie nie jest opłacalne (bo nawet w kodzie starej i nierozwijanej funkcjonalności trzeba robić zmiany, co może kosztować mnóstwo pieniędzy - często po prostu lepiej i taniej jest ją usunąć). Robią tak wszystkie firmy. Kolejna absurdalna burza w szklance wody. Kolejny przykład na to, jak pozbawieni wiedzy ludzie lubią sobie wymyślać idiotyczne zagrożenia, a jednocześnie ignorują te realne.

 • wujek_mirek

  Oceniono 13 razy 3

  Bo taaaaak. Najpierw utniemy ci monetyzację, bo jesteś nieprawomyślny, a potem kanał bo nie zarabiasz.

 • melamed

  Oceniono 4 razy 0

  Eskimosi szybkimi krokami daza do wojny.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 8 razy 0

  Nowa forma CENZURY
  historia zatacza koło.

 • raknawspak

  Oceniono 6 razy 0

  Googlowi możńa ufać tak samo jak artykułom na tym serwisie
  Youtubers Union, Free Youtube
  facebook.com/groups/youtuberunion

 • igoro

  Oceniono 1 raz -1

  Nie, zapis nie dotyczy dostępu do usług Google.
  Zapis informuje że może zablokować dostęp do Usługi (YouTube)
  Tobie (osobie) oraz Twoim kontom Google (sposoby w jakie
  osoba się identyfikuje).
  Twoim kontom Google (

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX