Dzisiaj premiera Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Wczoraj na X019 pokazano klimatyczną reklamę gry

Już dzisiaj, 15 listopada premiera nowej gry osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Produkcja wyszła na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Dzień przed premierą na imprezie Microsoftu X019 pokazano klimatyczną reklamę gry.
Zobacz wideo

Do sklepów i na internetowe platformy dystrybucji gier trafiła najnowsza produkcja, w której można wcielić się w rycerza Jedi. Produkcja pojawiła się na PlayStation 4, Xboxa One oraz na komputery. W Star Wars Jedi: Upadł zakon wcielamy się w postać o imieniu Cal Kestis. Jest to młody padawan, który ucieka przed Inkwizytorką Imperium, która oczywiście chce go zgładzić. By uniknąć śmierci Kestis będzie musiał stawić czoła kilkudziesięciu rodzajom przeciwników, których spotka podczas podróży przez kilka planet. Fabułę umieszczono między trzecią a czwartą częścią filmowej sagi. Za grę odpowiada Respawn Entertainment.

 

Po pierwszych zapowiedziach, produkcję spisano na straty, Okazuje się, że bardzo niesłusznie, ponieważ gra zbiera fantastyczne oceny, oscylujące w okolicach 8-9/10. Recenzenci wskazują, że jest to najlepszy solowy tytuł osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen w całej dekadzie. Jako zalety wskazywany jest porywający system walki oraz wciągająca fabula, która dobrze oddaje nieco magiczny klimat uniwersum.

Zachwycają także dobrze zaprojektowane lokacje, choć gra raczej nie robi wrażenia jeśli chodzi o grafikę. Recenzenci wskazują też na zbyt krótką fabułę, którą można skończyć nawet w 6-10 godzin. Na Metacritic wersja PC otrzymała aż 90 punktów, na konsolę nieznacznie mniej: 84 na PS4 oraz 85 na Xbox One.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon przed premierą dostał zachwycającą zwiastun na Microsoft X019 

Tuż przed premierą 14 listopada zaprezentowano reklamę gry. Co ciekawe, zdecydowano się na film z prawdziwymi aktorami. Wideo nie jest stworzone na silniku gry, ale jego reżyseria, efekty specjalne oraz urocza fabuła sprawią, że serce każdego fana Gwiezdnych Wojen zabije mocniej.  

 
Więcej o: