CD Projekt rozważa wprowadzenie mikropłatności do trybu wieloosobowego w Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 premierę ma już za kilka miesięcy, więc o produkcji dowiadujemy się co raz więcej. Szefowie CD Projekt w czasie telekonferencji opowiedzieli m.in. o planach dot. trybu sieciowego nowej gry oraz o tym, czy produkcja trafi na PlayStation 5 i Xbox Scarlett.
Zobacz wideo

CD Projekt przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 roku oraz odpowiedział na pytania zainteresowanych, w trakcie telekonferencji. Mogliśmy się dowiedzieć, że przychody względem analogicznego okresu w zeszłym roku, wzrosły o 38 proc., ale wiceprezes firmy Piotr Nielubowicz nie wymienił Cyberpunk 2077 jako jednego z powodów takiego stanu rzeczy:

Przychody osiągnięte w trzecim kwartale były o ponad 38% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To efekt m.in. wzrostu sprzedaży Wiedźmina 3, pierwszych wysyłek wersji na konsolę Nintendo Switch oraz zwiększenia obrotów GOG.com

Prezes CD Projekt, Adam Kiciński podkreślił jednak, że sprzedaż przedpremierowa gry, jest zgodna z oczekiwaniami firmy. Polskie studio spodziewa się, że najwięcej zamówień pojawi się w kilka dni przed premierą. W trakcie telekonferencji poruszono również temat wersji Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji, które mają się pojawić w okresie świątecznym przyszłego roku. CD Projekt monituje rynek, ale nie podjęto jeszcze żadnych ruchów i nie ma co spodziewać się ich w okolicy premiery PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Ponadto włodarze firmy spytani o wersję VR ich gry, w związku z pokazaniem Half-Life: Alyx odpowiedzieli, że w ogóle o tym nie myślą, ponieważ jest to nisza i nikt z branży nie zbudował jeszcze sukcesu opartego o ten rodzaj gier. W tym momencie twórcy skupieni są na innych elementach produkcji.

Tryb multiplayer w Cyberpunk 2077 może zawierać płatne elementy

Piotr Nielubowicz przyznał, że tryb wieloosobowy w Cyberpunk 2077 to mniejszy projekt, który jest rozwijany dopiero od jakiegoś czasu i jest na wczesnym etapie produkcji, a do gry ma zostać dodany jakiś czas po premierze. Adam Kiciński dodał również, że CD Projekt zastanawia się nad monetyzacją rozgrywki sieciowej. Podkreślił jednak, że jeśli mikropłatności pojawią się w grze, to będą one przemyślane i zgodnie z polityką firmy, tak by oferowały odpowiedni stosunek jakości do ceny.

Więcej o: