Bracia Sekielscy podbili YouTube'a. "Tylko nie mów nikomu" najpopularniejszym filmem 2019 roku

Daniel Maikowski
"Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich został najpopularniejszym filmem na platformie YouTube w 2019 roku. Dokument, który dotyka problemu pedofilii w Kościele rzymskatolickim, zgromadził aż 23 miliony wyświetleń.
Zobacz wideo

Zwycięstwo "Tylko nie mów nikomu" w zestawieniu YouTube Rewind 2019 nie jest raczej dużym zaskoczeniem. Film braci Sekielskich wywołał w Polsce burzliwą dyskusję na wiele miesięcy przed swoją premierą, a w ciągu 24 godzin od pojawienia się na platformie, wyświetlono go aż 3,8 mln razy. W sumie produkcja zgromadziła ponad 23 mln wyświetleń.

Film sfinansowano z pieniędzy zebranych w serwisie Patronite.pl. W zbiórce wzięło udział prawie 2,5 tys. osób, które wsparły projekt kwotą 450 tys. złotych. W przeciwieństwie do większości materiałów dostępnych w serwisie YouTube, obraz braci Sekielskich nie zarabia na reklamach.

 

YouTube to wciąż głównie rozrywka

"Tylko nie mów nikomu", to nie jedyny film poruszający ważne kwestie społeczne, który znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu YouTube'a. Internauci docenili również twórcę kanału Reżyser Życia. Na  6 miejscu, znalazł się jego film “NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy”. Obraz to historia licealistki, która zachodzi w ciążę i jest przekonana, że nie ma na kogo liczyć.

Listę 10 najpopularniejszych filmów zamknął natomiast reportaż Bartka Czukiewskiego z kanału Bez Planu – "Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia", w którym podróżni, pokazuje widzom jedne z najniebezpieczniejszych miejsc południowoamerykańskiej stolicy.  

Poza tym, zestawienie YouTube Rewind 2019 zdominowały filmy rozrywkowe. Drugie miejsce w zajęła parodia hitu Pawła Domagały “Weź nie pytaj” opublikowana na kanale BAKU FAMILY. Na trzeciej pozycji uplasowało się natomiast wideo Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS nagrane przez Yellowbox, czyli Maćka Pudełko.

Wśród wideo, które zdobyły w tym roku uznanie fanów znaleźć można też kompilację występów z programu Mam Talent, nagranie stand-upera Abelarda Gizy czy filmy twórców takich jak Mini Majk, Friz, a także niezmiennie utrzymującego się w czołówce najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube – AbstrachujeTV. 

Polska lista najpopularniejszych wideo na YouTubie w 2019 roku:

  1. SEKIELSKI - TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego
  2. BAKU FAMILY - WEŹ NIE PYTAJ - PARODIA MATKI ( HYMN MATEK )
  3. yellowbox - Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS
  4. TVN Talent Show - Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej...Jurorka była w szoku
  5. Reżyser Życia - NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy
  6. Abelard Giza - ABELARD GIZA - Numer 3 (całe nagranie) (2018)
  7.  MINI MAJK - NAJGORSZE SYTUACJE W ŻYCIU MAŁEGO CZŁOWIEKA
  8. Friz - POMYLISZ SIĘ = WPADASZ DO BASENU!
  9. AbstrachujeTV - Czego NIE mówią: SPRZEDAWCY
  10. BezPlanu - Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia [4K]
Więcej o: