PlayStation 5 na CES 2020. Sony potwierdziło nazwę i funkcję oraz pokazało logo PS5

Trwające właśnie w Las Vegas CES 2020 to największe targi elektroniki na świecie. Swój panel ma tam także firma Sony, która jednak nie uraczyła graczy żadną niespodzianką odnośnie PlayStation 5. Potwierdzono natomiast część funkcji i zaprezentowano nazwę oraz logo PS5.
Zobacz wideo

Sony wybrało dość nietypową strategię pokazywania PlayStation 5 w częściach. Pierwsza zapowiedź pojawiła się w kwietniu minionego roku. Funkcję i specyfikację urządzenia zaprezentowano w październiku. Po drodze pojawiały się wizualizacje sprzętu zrobione na podstawie dokumentów patentowych, a nawet zdjęcia potwierdzające kształt PS5. Okazało się jednak, że to zaledwie wersja deweloperska, choć bryła konsoli i tak zaskakiwała, bo przeważnie warianty dla twórców gier nie wyróżniają się designem.

Po tym, jak Microsoft pokazał niedawno Xbox Series X w pełnej krasie, wiele osób oczekiwało, że to samo zrobi Sony przy najbliższej okazji. Tą miały być największe na świecie targi elektroniki, czyli trwające właśnie w Las Vegas CES 2020. Sony jednak nie zaskoczyło żadną "bombą". Na prezentację PlayStation 5 jeszcze więc poczekamy, ale i tak warto się przyjrzeć temu co firma pokazała w USA.

PlayStation 5 dostało logo, Sony potwierdziło funkcję konsoli

Konferencja poświęcona PlayStation 5 była w zasadzie podsumowanie informacji, które pojawiały się na temat konsoli w ciągu ostatniego roku, chociażby podczas wywiadu w magazynie Wired. PS5 zostanie wyposażone w dźwięk 3D Audio, ultraszybki dysk SSD, technologię Ray Tracing, służąca do odwzorowania światła oraz napęd Ultra HD Blu-ray. Kontroler DualShock 5 dostanie z kolei system haptycznych wibracji. 

PlayStation 5PlayStation 5 fot. Sony

Największa nowością było zaprezentowanie loga PS5, które jednak żadnej rewolucji nie przynosi. Sony trzyma się stylistyki przyjętej już przy PlayStation 2, która została nieco wygładzona przy kolejnej generacji. Zmieniono jedynie numerację. 

Co po konferencji może martwić, to brak informacji o wstecznej kompatybilności. Te funkcję będzie miała konsola Microsoftu. Sony od lat zapowiada wsparcie dla gier z poprzednich generacji, a jedna z wersji PS3 ją posiadała. Włodarze firmy chcieli, by PS5 także było wyposażone we wsteczną kompatybilność. Brak wzmianki o tej funkcji wzbudza podejrzenia, czy jej implementacja jest w ogóle możliwa.

>>> Wszystkie nowości z targów CES 2020 w Las Vegas znajdziesz TUTAJ

Więcej o: