Kompendium Cyberpunk 2077: Kiedy premiera? Ile kosztuje? Jakie są wymagania sprzętowe?

Cyberpunk 2077 to bodaj najgłośniejsza premiera wśród gier wideo w tym roku. Twórcy nie zdradzili jeszcze wszystkiego na jej temat, ale wiemy już całkiem sporo.

Cyberpunk 2077 pojawi się już za parę miesięcy, więc warto zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące gry, by być dobrze przygotowanym na jej premierę. Ta nastąpi 16 kwietnia 2020 roku, więc do debiutu zostały tylko trzy miesiące. Głównym bohaterem będzie V, ale imię to jedyna zdefiniowana cecha. Nie będzie można wybrać jego płci, a jedynie zdecydować o cechach płciowych. To my zdecydujemy, jak będzie wyglądał bohater oraz jak się rozwinie. Jego najlepszym przyjacielem będzie Johnny Silverhand, w którego wcielił się Keanu Reeves.

Zobacz wideo

Co ciekawe, odgrywanie postaci holywoodzkiemu aktorowi spodobało się na tyle, że miał poprosić o wydłużenie jego roli. Prośba ta została ponoć spełniona i czas ekranowy postaci granej przez Reevesa został podwojony.  

Cyberpunk 2077 - wymagania sprzętowe. Ile kosztuje preorder?

CD Projekt nie podał jeszcze wymagań sprzętowych do swojej najnowszej produkcji. Wiadomo jednak, na jakim sprzęcie odpalono grę podczas zeszłorocznych targach E3. Na takich pokazach twórcom zależy na pokazaniu pełni możliwości, więc Cyberpunk 2077 najlepiej będzie działać na sprzęcie, który ma poniższą specyfikację:

  • Intel Core i7-8700K, sześć rdzeni, taktowanie 3.70GHz
  • Pamięć RAM: G.Skill Ripjaws V 2x, pojemność 16 GB, częstotliwość pracy 3000 MHz
  • Karta graficzna: Nvidia Titan RTX
  • Płyta główna: Asus ROG Strix Z370-I Gaming
  • Dysk: Samsung 960 Pro SSD M.2 o pojemności 512 GB
  • Zasilacz: Corsair SF600 (600W)

Na szczęście na słabszych sprzętach także będzie można odpalić grę. Ta była tworzona z myślą o konsolach i nawet na nich ma wyglądać dobrze. Na ten temat wypowiadał się Alvin Liu z CD Projekt RED w rozmowie z Wccftech:

Oczywiście, jeśli wydasz 2 tys. dol. na gamingowy PC, gra będzie na nim wyglądała lepiej. Ale grafika będzie niesamowita również na konsolach i tanich PC.

Grę można kupić już w przedsprzedaży. Wersja na PC kosztuje 199,99 zł. Gracze konsolowi muszą wyłożyć 269,99 zł. Edycja kolekcjonerska to już dużo większy wydatek i niezależnie od wersji, trzeba zapłacić za nią 749,99 zł. W skład wydania kolekcjonerskiego wchodzi m.in. 25 cm figurka z główną postacią, artbook w twardej oprawie, metalowi przypinki, breloki, haftowane naszywki, mapę, naklejki czy kompendium wiedzy o gry. Wszystkim fanom CD Projekt pozostało uzbroić się w cierpliwość. 

Więcej o: