Baldur's Gate 3 z nowym teaserem. Studio zapowiada kolejną dawkę informacji pod koniec lutego

Studio Larian udostępniło na Twitterze krótki teaser z Baldur's Gate 3. Na wideo widać sesję motion capture, a komentarzem uraczył nas legendarny Volo. Najważniejsza jest jednak data, która pojawia się końcu materiału.
Zobacz wideo

Studio Larian zamieściło na Twitterze teaser Baldur's Gate 3, czyli będącej już w produkcji najnowszej części kultowej serii RPG. Na początku materiału przemawia Volo, czyli słynny w świecie gry podróżnik Volothamp Geddarma, który sporządził mapy i przewodniki po Faerun. Z jego ust padają słowa:

Sporo zmian nastąpiło, odkąd byłem ostatni raz we Wrotach Baldura mój przyjacielu. To czas na powrót.

Nie widzimy jednak fragmentów gry, a urywki z procesu produkcyjnego. I chociaż całe wideo nie trwa więcej niż 30 sekund, to na ekranie przewijają nam się migawki z sesji motion capture, nagrywania muzyki, robienia zdjęć do produkcji i modelowania. O grze nadal wiemy niewiele, ale to może się zmienić już niedługo. Pod koniec wideo pojawia się data 27 lutego i to wtedy najpewniej dowiemy się więcej na temat produkcji. Wtedy też startuje w Bostonie impreza PAX West, więc to zapewne tam Studio Larian odkryje karty.

Baldur's Gate 3 już niedługo. Co dotychczas wiemy o grze?

Dotąd pojawił się jeden krótki trailer zapowiadający studio odpowiedzialne za produkcję. Z tego materiału nie da się wywnioskować nic na temat fabuły czy rozgrywki, ale można chociaż zachwycić się grafiką, która wygląda wyjątkowo realistycznie. 

 

O produkcji wiemy tyle, że wydarzenia mają rozgrywać się 100 lat po tych znanych z ostatniej części. To długi czas, ale zadbano o to, by dociekliwi fani mogli nadrobić wszystkie wydarzenie z uniwersum, które miały w nim miejsce od ostatniej wizyty. Można to też zrobić dzięki grze planszowej, która jest prequelem do Baldur's Gate 3 i uzupełnia informacje na temat zdarzeń po zakończeniu poprzedniej części.