Elon Musk i Tesla coraz popularniejsze w Europie. Tesla Model 3 na sprzedażowym podium

Tesla staje się coraz bardziej popularna na świecie, nie tylko wśród nabywców samochodów elektrycznych. Model 3 jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów w ogóle. Potwierdzają to także dane z Europy.
Zobacz wideo

Tesla bije ostatnio rekordy wartości. Akcje firmy Elona Muska co chwilę przebijają rekordowe poziomy i już teraz producent samochodów elektrycznych jest warty więcej niż Ford oraz General Motors razem wzięte. Co więcej, Tesla stała się najwięcej wartym producentem samochodów w historii Stanów Zjednoczonych, przebijając wycenę Forda na 80,8 mld dolarów z 1999 roku. Tesla pobiła rekord wartością 85 mld dolarów, by w ciągu następnych dni przekroczyć 100 mld wartości i zrzucić z fotela wicelidera Volkswagena. Przed Teslą tylko Toyota, wyceniania na 232 mld dolarów. Wyniki firmy jednak nie powinny dziwić, ponieważ ich samochody elektryczne sprzedają się doskonale.

Tesla Model 3 na podium wśród najlepiej sprzedających się samochodów w Europie

Portal AM Online, powołujący się na dane Jato, informuje, że Tesla Model 3 była w grudniu trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem w ogóle. Samochód firmy Elona Muska wyprzedził takie klasyki jak Volkswagen Polo, Peugeot 208, Nissan Qashqai oraz Skoda Octavia. Na zakup Tesla Model 3 w ostatnim miesiącu 2019 roku zdecydowało się 22 100 osób. W ten sposób samochód ten stanowi już 43 proc. ze wszystkich zarejestrowanych w pełni elektrycznych samochodów w Europie. Względem analogicznego okresu rok wcześniej, zainteresowanie samochodami Tesla wzrosło o 368 proc., głównie za sprawą Modelu 3. Co ciekawie, przeszło połowę egzemplarzy samochodu w grudniu kupili Holendrzy, którzy nabyli aż ich aż 12 tysięcy.

Więcej samochodów niż Tesla w grudniu w Europie sprzedał jedynie Volkswagen (30 tys. Golfów) oraz Renault (27 tys. Clio). 

Więcej o:
Komentarze (18)
Elon Musk i Tesla coraz popularniejsze w Europie. Tesla Model 3 na sprzedażowym podium
Zaloguj się
 • wmc-33

  Oceniono 2 razy 2

  Dziennikarz nie ma bladego pojęcia o temacie, stąd absurdalne wnioski. Po pierwsze, Tesla zawsze kończy kwartał rzutem na taśmę. Żadna inna firma nie ma takich fluktuacji w miesięcznych wynikach sprzedaży. Po drugie, Tesla 3 weszła na europejski rynek w lutym 2019, więc zestawienie wyników grudzień do grudnia jest porównywaniem pomarańczy z jabłkami. Po trzecie, autor mógłby pogrzebać troszeczkę głębiej, by zrozumieć, czemu mała Holandia wchłonęła ponad 50% grudniowej sprzedaży Tesli w Europie. A wyjaśnienie jest banalne - w grudniu kończyły się ulgi. Przez pierwsze 3 tygodnie stycznia sprzedaż modelu 3 w Holandii wyniosła 33 sztuki. Z krajów, w których przepisy się nie zmieniły, a sprzedaż jest rejestrowana na bieżąco, warto popatrzeć na dane z Hiszpanii: Tesla 3 w grudniu - 164 sztuki, pierwsze 3 tygodnie stycznia -16 sztuk.

  Oczywiście Tesla 3 jest wielkim sukcesem firmy, ale warto skalę tego sukcesu rozumieć, zanim uzna się, że deficytowa od zawsze firma produkująca obecnie około 400 tysięcy samochodów rocznie jest rozsądnie wyceniana przez giełdę, przebijając wartością firmę produkującą regularnie ponad 10 milionów samochodów przy kilkunastu miliardach euro rocznego zysku.

 • palmtop

  0

  Pięknie było (i jest nadal) być obserwatorem rodzącego się sukcesu Tesli. Zarówno na giełdzie jak i po prostu mając satysfakcję z tego, że to ja miałem rację. Przemądrzali wyśmiali mnie na tym forum dwa lata temu, kiedy mówiłem o cenie akcji 400 dol i o tym, że już wkrótce Model 3 będzie zmiatał konkurencję. Akcje Tesli za parę lat będą warte 5000 dolarów więc macie wybór: albo kupujcie i zarabiajcie albo dalej słuchajcie tych nieudaczników, co mają blade pojęcie. Nie wystarczy pięknie teoretyzować, trzeba też myśleć. Diess z Volkswagena już to zrozumiał.

 • micpinn

  0

  Tylko patrzeć WV Golf, Peugeot 208, Clio i innych elektrycznych o podobnym zasięgu co Tesla Model 3.
  W końcu poza Teslą będzie z czego wybierać.

 • pikuj

  0

  Zmiany w motoryzacji właśnie się rozpoczęły i nabiorą tępa, co roku będą wyższe oplaty za sprzedaż spalinowych i auta elektryczne będą wkrótce tańsze od tradycyjnych. Przed Tesla jest przyszłość bo jest w tej branży przed konkurencją i bazując na tym wyrabia sobie dobrą markę na nowe czasy.

 • zsuiraM ikcorG

  0

  A ceny ropy są stabilne jak stal, jak skala... Jak suchy chleb?

  Nie podrośnie w krajach Europy Zachodniej, gdzie kraje mogą być zasilane przez OZE przez całe tygodnie, co skutkuje coraz niższymi cenami za 1kWh.
  W Polszcze OZE to wcielenie zła i dlatego tylko tam (w obrębie UE) nie opłaca się jeździć elektrykiem. Co więcej, tylko w Polsce jest ograniczenie ceny samochodu elektrycznego przy dopłatach rządowych.

 • Jerzy Jankowski

  Oceniono 5 razy -1

  Niestety moda przeminie i będzie klapa. Takie elektryki to nie jest niestety przyszłość. Za drogie przy kupnie, za drogie w eksploatacji. Jak będzie ich więcej to masakra z "tankowaniem". Jednym słowem nie tędy droga.

 • 13mb

  Oceniono 2 razy -2

  POD BERLINEM POWSTAJE POTĘŻNA FABRYKA TESLI W EUROPIE, ZATRUDNIENIE?, 10,000 PRACOWNIKÓW !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX