Elon Musk i Tesla coraz popularniejsze w Europie. Tesla Model 3 na sprzedażowym podium

Tesla staje się coraz bardziej popularna na świecie, nie tylko wśród nabywców samochodów elektrycznych. Model 3 jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów w ogóle. Potwierdzają to także dane z Europy.
Zobacz wideo

Tesla bije ostatnio rekordy wartości. Akcje firmy Elona Muska co chwilę przebijają rekordowe poziomy i już teraz producent samochodów elektrycznych jest warty więcej niż Ford oraz General Motors razem wzięte. Co więcej, Tesla stała się najwięcej wartym producentem samochodów w historii Stanów Zjednoczonych, przebijając wycenę Forda na 80,8 mld dolarów z 1999 roku. Tesla pobiła rekord wartością 85 mld dolarów, by w ciągu następnych dni przekroczyć 100 mld wartości i zrzucić z fotela wicelidera Volkswagena. Przed Teslą tylko Toyota, wyceniania na 232 mld dolarów. Wyniki firmy jednak nie powinny dziwić, ponieważ ich samochody elektryczne sprzedają się doskonale.

Tesla Model 3 na podium wśród najlepiej sprzedających się samochodów w Europie

Portal AM Online, powołujący się na dane Jato, informuje, że Tesla Model 3 była w grudniu trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem w ogóle. Samochód firmy Elona Muska wyprzedził takie klasyki jak Volkswagen Polo, Peugeot 208, Nissan Qashqai oraz Skoda Octavia. Na zakup Tesla Model 3 w ostatnim miesiącu 2019 roku zdecydowało się 22 100 osób. W ten sposób samochód ten stanowi już 43 proc. ze wszystkich zarejestrowanych w pełni elektrycznych samochodów w Europie. Względem analogicznego okresu rok wcześniej, zainteresowanie samochodami Tesla wzrosło o 368 proc., głównie za sprawą Modelu 3. Co ciekawie, przeszło połowę egzemplarzy samochodu w grudniu kupili Holendrzy, którzy nabyli aż ich aż 12 tysięcy.

Więcej samochodów niż Tesla w grudniu w Europie sprzedał jedynie Volkswagen (30 tys. Golfów) oraz Renault (27 tys. Clio). 

Więcej o: