Samsung Galaxy Z Flip - oto nowy składany smartfon od koreańskiego giganta

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Samsung zaprezentował swój drugi składany smartfon. Galaxy Z Flip zasadniczo różni się od Galaxy Fold, gdyż - w odróżnieniu od tego pierwszego - składa się wzdłuż krótszej krawędzi.
Zobacz wideo

Samsung kontynuuje eksperymenty ze składanymi wyświetlaczami w smartfonach. Po modelu Galaxy Fold nadszedł czas na Galaxy Z Flip. Producent podkreśla, że to pierwszy w historii smartfon wyposażony w ekran Infinity Flex Display z ultracienkim szkłem Ultra Thin Glass.

O ile w przypadku Galaxy Fold, wyświetlacz zginął się poziomo (wzdłuż jego dłuższej krawędzi), o tyle Galaxy Z Flip składa się w podobny sposób, jak zaprezentowana w ubiegłym roku Motorola RAZR, czyli wzdłuż krótszej krawędzi. Po rozłożeniu ekran ma 6,7 cala (2636 x 1080).

Oprócz głównego wyświetlacza, mamy również do dyspozycji dodatkowy 1,1-calowy ekran o rozdzielczości 300 x 112, z którego korzystamy, gdy smartfon jest złożony.

Samsung chwali się nowym zawiasem Hideway Hinge. Jego działanie wspomaga podwójny mechanizm krzywkowy, który jest zaprojektowany tak, aby każde rozłożenie i złożenie odbywało się płynnie. Galaxy Z Flip może pozostać otwarty pod różnymi kątami.

Galaxy Z Flip - mocne zespoły na pokładzie

Motorola Razr pod względem specyfikacji technicznej jest przeciętnym smartfonem. Samsung poszedł inną drogą i wyposażył swoje urządzenie w mocne podzespoły. Znajdziemy tu układ Snapdragon 855+ (2,95 GHz), 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci i akumulator 3 300 mAh.

Główny aparat został wyposażony w dwa obiektywy:

  • 12MP Ultra szeroki kąt: F2.2, 1.12μm. FOV: 123°;
  • 12MP Szeroki kąt, F1.8, 1.4μm, FOV: 78°, OIS

Do dyspozycji mamy również przednią kamerkę do selfie 10 MP (F2.4).

Oto pełna specyfikacja smartfona:

Samsung Galaxy Z FlipSamsung Galaxy Z Flip fot. Samsung

Galaxy Z Flip - nowy tryb Flex

Nowy smartfon Samsunga został wyposażony w nowy tryb Flex, który zaprojektowano wspólnie z Google. Gdy urządzenie leży w pozycji otwartej, wyświetlacz automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można łatwo wyświetlać obrazy, treści lub filmy w górnej części wyświetlacza, a w dolnej części sterować nimi.

Galaxy Z Flip -  dostępność i cena

Przedsprzedaż Galaxy Z Flip już się rozpoczęła i potrwa do 20 lutego do godziny 23:59. Telefon trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie dostępny w kolorach pryzmatycznego fioletu i eleganckiej czerni. Urządzenie zostało wycenione w Polsce na 6 600 złotych.