Nintendo PlayStation na aukcji przekroczyło już równowartość 1,4 mln zł. A cena jeszcze wzrośnie

Nintendo PlayStation trafiło w końcu na aukcję, po tym jak właściciel zapowiedział to pod koniec zeszłego roku. Konsola kosztuje już 350 tys. dolarów, a jej cena jeszcze powinna wzrosnąć, bo pozostały ponad dwa tygodnie do końca aukcji.
Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Nintendo PlayStation to legendarna konsola, która nigdy nie weszła na rynek. Współpraca dwóch legendarnych marek nie poszła po myśli żadnej z firm i ostatecznie powstało tylko 200 prototypów. Właścicielem jednego z nich jest Terry Diebold, który nabył sprzęt podczas licytacji majątku Olafa Olaffsona, pierwszego prezesa i założyciela oddziału Sony Computer Entertainment, Inc. Diebold na początku września poinformował, że ma zamiar wystawić konsolę na aukcję, by m.in. zobaczyć na ile wyceni ją rynek. Jak informuje engadgetx, obecny właściciel Nintendo PlayStation już odrzucił jedną ofertę kupna opiewającą na szokujące 1,2 mln dolarów. Póki co na aukcji, cena jeszcze się nie zbliżyła do tego pułapu, ale jest to czas. Licytacja ma potrwać do 6 marca, a już teraz cena za konsolę wynosi 350 tys. dolarów.

Za ile zostanie sprzedane Nintendo PlayStation?

Konsola jest na aukcji od paru dni, a jej cena rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie najwyższa oferta wynosi 350 tys. dolarów, (1,4 mln złotych). Przed paroma dniami na Twitterze Palmer Luckey wyjawił, że to on obecnie wygrywa licytację. To założyciel Oculusa, firmy odpowiedzialnej za popularne okulary rozszerzonej rzeczywistości, która obecnie należy do Facebooka.

Palmer Luckey, jak sam pisze w kolejnych wpisach, jest właścicielem największej kolekcji konsoli. Za cel postawił sobie digitalizację i zachowanie historii fizycznych gier wideo, dlatego tak zależy mu na zakupie konsoli. Dodaje, że idealna wirtualna rzeczywistość zapewni doświadczenie życia na zawsze, ale zanim ją stworzymy, musimy zachować przy życiu obecny świat. 

Nintendo PlayStation już przeszło trzykrotnie pobiło poprzedni rekord 100 105 dolarów, jeśli chodzi o najdroższe przedmioty związane z grami, według Kelsey Lewin z Video Game History Foundation's. Co prawda za niemal pół miliona dolarów można kupić złote Nintendo Wii, ale na jego wartość wpłynęły metale szlachetne, więc najwyraźniej nie zalicza się ono do tego rankingu.

Więcej o: