Znajdź mój telefon. Zagadkowe powiadomienia o treści "1" na smartfonach Samsunga

Na niektóre smartfony Samsunga zaczęły przychodzić powiadomienia z aplikacji Znajdź mój telefon. Wiadomości o treści "1" otrzymali właściciele telefonów tej firmy z całego świata. Dlaczego taka wiadomość pojawiła się na urządzeniach?

>>> TOP Gadżet - Samsung Galaxy Fold. Co go wyróżnia?

Zobacz wideo

Aplikacja Znajdź mój telefon umożliwia właścicielom Samsungów zdalne lokalizowanie lub blokowanie smartfonów lub tabletów, tworzenie kopii zapasowych w usłudze Samsung Cloud, usuwanie danych lokalnych i blokowanie dostępu do usługi Samsung Pay. To właśnie z tej aplikacji wielu użytkowników smartfonów Samsung Galaxy otrzymało w czwartek 20 lutego powiadomienia o zagadkowej treści "1".

Wiadomość "1" na smartfonach Samsungów - to niegroźny błąd systemu

Jak podaje portal tabletowo.pl może to być pomyłka testerów oprogramowania. Podczas próby otworzenia wiadomości niektóre telefony zaczęły się restartować, jednak żadne dane nie zostają wtedy utracone. W większości jednak po kliknięciu na wiadomość, znika ona z telefonu. Wiadomość, poza konsternacją, nie wywołuje więc żadnych poważnych problemów.

Co ciekawe wiadomość pojawia się także na telefonach użytkowników, którzy nigdy nie logowali się w aplikacji Znajdź mój telefon ani nie konfigurowali ostatnio żadnej usługi związanej z lokalizowaniem.

Testy systemu smartfonów Galaxy i aplikacji Znajdź mój telefon potwierdził przedstawiciel Samsunga, na razie jednak nie wydano oficjalnego oświadczenia. Warto zaznaczyć, że błąd nie powoduje awarii oprogramowania, a komunikat nie oznacza, że telefon został zaatakowany przez hakerów.

Więcej o: