CD-Projekt warty już ponad 8 mld dolarów. W Europie wyprzedza ich tylko jedna firma z branży

CD-Projekt ciągle rośnie w siłę i jest coraz więcej warty. Firma wyceniania jest na 8 mld dolarów i tylko jedno przedsiębiorstwo w Europie z branży gier jest więcej warte.

CD-Projekt to firma, która już nie tylko na tle innych firm z branży gier, jest warta fortunę. Ostatnio twórcy Wiedźmina zostali wycenieni na więcej niż Orlen i stali się trzecią pod względem wartości spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Do wzrostu wartości przyczyniła się premiera serialu Netflixa, po której sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wzrosła o 554 procent - donosi PC Gamer. To pozwoliło też przekroczyć 50 mln sprzedanych egzemplarzy na Steam, dzięki czemu CD-Projekt zaczął dostawać większy procent ze sprzedaży gry. Firma nieco straciła na wartości po ogłoszeniu przesunięcia premiery Cyberpunk 2077 o pięć miesięcy, ale szybko odbiła się z dołka. Chwilę po tych wydarzeniach akcje CD-Projekt po raz pierwszy przekroczyły wartość 300 złotych na GPW. Wszystko to złożyło się na ogromny wzrost wartości firmy w ostatnich miesiącach.

>>> Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Zobacz wideo

CD-Projekt drugą największą firmą branży gier w Europie

Wartość CD-Projekt wzrosła z 6,8 do 8 mld dolarów. W związku z tym firma stała się drugim najlepiej wycenianym przedsiębiorstwem z branży gier w Europie. Więcej warty jest tylko Ubisoft, który wyceniany jest na 9,2 mld dolarów. Możliwe jednak, że CD-Projekt nie utrzyma tego trendu, bo wartość spółki ostatnio zaczęła spadać. Jak pisze Comparic, podczas poniedziałkowej sesji firma straciła 2,27 proc, a technicznie zasięgiem jest spadek nawet w okolice 291 zł. 17 września 2020 roku premierę będzie miał Cyberpunk 2077, który może odwrócić ten trend.

Więcej o:
Komentarze (12)
CD-Projekt warty już ponad 8 mld dolarów. W Europie wyprzeda ich tylko jedna firma z branży
Zaloguj się
 • luxc

  Oceniono 7 razy 7

  "Wartość CD-Projekt wzrosła z 6,8 do 8 mld dolarów."
  "Więcej warty jest tylko Ubisoft, który wyceniany jest na 9,2 mld złotych."
  Dolar, złotówka, co za różnica...

 • farcry3

  Oceniono 7 razy 3

  Bańka spekulacyjna. Wiedżmin świetny, problem w tym, że w CD już chyba nie wielu sie ostało twórców "wieśka" . Jadą na reputacji starej gwardii a nie na fundamentach.

 • nieprawomyslny

  Oceniono 3 razy 3

  Najwyższa pora opchnąć akcje funduszom

 • bartek3city

  Oceniono 2 razy 2

  (...) nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami. Niezły ma kurs ta nasza Polska Złotówka ;)

 • tomi44g

  Oceniono 2 razy 2

  Ze wskaźnikiem P/E na poziomie 285 to już chyba za późno żeby kupować

 • brnxb

  0

  A przy obecnej hossie byliby jeszcze więcej warci gdyby tak nie spartaczyli gry planszowej Wiedźmin i wydali pierwotną wersje Gwinta na urządzenia mobilne.

 • znajomyjlo

  Oceniono 2 razy 0

  Straszny balon. Skoro CDProjekt jest więcej warty niż np Paradox Interactive to oznacza to ni mniej ni więcej megabalona, nadmuchanego do granic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX