CD-Projekt warty już ponad 8 mld dolarów. W Europie wyprzedza ich tylko jedna firma z branży

CD-Projekt ciągle rośnie w siłę i jest coraz więcej warty. Firma wyceniania jest na 8 mld dolarów i tylko jedno przedsiębiorstwo w Europie z branży gier jest więcej warte.

CD-Projekt to firma, która już nie tylko na tle innych firm z branży gier, jest warta fortunę. Ostatnio twórcy Wiedźmina zostali wycenieni na więcej niż Orlen i stali się trzecią pod względem wartości spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Do wzrostu wartości przyczyniła się premiera serialu Netflixa, po której sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wzrosła o 554 procent - donosi PC Gamer. To pozwoliło też przekroczyć 50 mln sprzedanych egzemplarzy na Steam, dzięki czemu CD-Projekt zaczął dostawać większy procent ze sprzedaży gry. Firma nieco straciła na wartości po ogłoszeniu przesunięcia premiery Cyberpunk 2077 o pięć miesięcy, ale szybko odbiła się z dołka. Chwilę po tych wydarzeniach akcje CD-Projekt po raz pierwszy przekroczyły wartość 300 złotych na GPW. Wszystko to złożyło się na ogromny wzrost wartości firmy w ostatnich miesiącach.

>>> Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Zobacz wideo

CD-Projekt drugą największą firmą branży gier w Europie

Wartość CD-Projekt wzrosła z 6,8 do 8 mld dolarów. W związku z tym firma stała się drugim najlepiej wycenianym przedsiębiorstwem z branży gier w Europie. Więcej warty jest tylko Ubisoft, który wyceniany jest na 9,2 mld dolarów. Możliwe jednak, że CD-Projekt nie utrzyma tego trendu, bo wartość spółki ostatnio zaczęła spadać. Jak pisze Comparic, podczas poniedziałkowej sesji firma straciła 2,27 proc, a technicznie zasięgiem jest spadek nawet w okolice 291 zł. 17 września 2020 roku premierę będzie miał Cyberpunk 2077, który może odwrócić ten trend.

Więcej o: