Wspólne oglądanie seriali w czasie izolacji? Z pomocą przychodzi wtyczka Netflix Party

Wymuszona zmiana trybu życia sprawia, że trzeba znaleźć nowe sposoby spędzania wolnego czasu. W tym może pomóc technologia, która pozwala zachować kontakt w trudnym okresie. Wtyczka Netflix Party do Google Chrome pozwala na wspólne oglądanie i komentowanie seriali.

Izolacja potrafi być wyjątkowo dotkliwa dla osób, które zazwyczaj spędzają dużo czasu ze znajomymi. Na szczęście siedzenie w domu nie jest tak uciążliwe, jak kilka dekad temu. Mnogość rozrywek jest ogromna i niemal wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu. Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu, jest oczywiście oglądanie filmów i seriali, choć niekoniecznie w telewizji. Świadczy o tym wzrost oglądalności na serwisach streamingowych w ostatni weekend oraz apel Komisji Europejskiej o to, by filmy i seriale oglądać w obniżonej jakości.

Nie wszyscy jednak mają w domu osoby, z którymi mogą oglądać seriale i dzielić się na żywo wrażeniami z seansu. Dlatego warto skorzystać z rozwiązania dla Google Chrome, które debiutowało już parę lat temu.

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Netflix Party pozwala wspólnie oglądać i komentować seriale

Netflix Party to wtyczka do Google Chrome i niestety tylko na tej przeglądarce, można jej używać. Rozszerzenie to pozwala na grupowe seanse seriali i filmów z Netflixa oraz jednoczesną rozmowę o nich na wbudowanym w odtwarzacz komunikatorze. Aby skorzystać z tej możliwości, wszyscy muszą mieć konto na Netflix oraz zainstalowaną wtyczkę. Następnie, jedna z osób wybiera film i zakłada grupę, rozsyłając wszystkim zainteresowanym do niej link. Klikając w niego, dołączamy do czatu i można już wspólnie oglądać serial. Warto dodać, że czat można personalizować, a podczas seansu wtyczka informuje nas o tym, gdy ktoś zatrzymał odtwarzanie, dzięki czemu nie pogubimy się podczas zabawy. 

Wtyczkę Netflix Party można zainstalować pod TYM adresem. Jest darmowa, ale twórców można wspomóc na portalu Patronite.

Więcej o: