Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora

Facebook ciągle próbuje ulepszać swoje aplikacje. Obecnie w fazie testów jest funkcjonalność znana z aplikacji Threads do Instagram. Messenger miałby automatycznie pokazywać nasz status związany z tym, co robimy i gdzie jesteśmy.

Facebook, jak każda aplikacja i serwis, musi nieustannie się rozwijać. Co jakiś czas firma odświeża wygląd portalu i dodaje do niego nowe funkcje, by nie stać w miejscu. W fazę testów beta wszedł właśnie nowy wygląd portalu na przeglądarkach komputerów. Kilka miesięcy temu pojawiła się też informacja, że Facebook testuje w Messengerze szyfrowanie end-to-end, czyli takie, do którego dostęp mają tylko nadawca i odbiorca wiadomości. Szyfrowanie to jest stworzone tak, by usługodawca nie miał technicznej możliwości odczytania wiadomości. Działania te mają na celu stworzenie większej prywatności, tym bardziej że zaufanie wobec Facebooka zostało mocno nadwątlone po aferze Cambridge Analityca. Facebook rozwija jednak wciąż inne funkcje, które w kwestii prywatności mogą wzbudzać wątpliwości. 

Zobacz wideo Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Facebook testuje nową funkcję automatycznych statusów. Messenger pokaże, gdzie jesteśmy

Nowa funkcja miałaby automatycznie udostępniać nasz status. Przy naszej ikonie w Messengerze wyświetlałoby się, gdzie jesteśmy - np. w kawiarni, na siłowni czy w kinie. Dane te miałyby być zbierane na podstawie GPS. Póki co nowa funkcja testowana jest tylko wewnątrz firmy przez pracowników Facebooka.

Co z prywatnością? Po pierwsze aplikacja działa podobnie jak Threads, uzupełnienie Instagrama. Oznacza to, że autostatus byłby wysyłany tylko do wybranej grupy najbliższych osób, którą sami możemy zdefiniować. Po drugie informacje mają być zdawkowe i nie będą zawierały szczegółowego adresu. Obawy może wzbudzać to, że Facebook będzie miał stały dostęp do naszej lokalizacji, ale tę możliwość posiada już teraz, jeśli na nią zezwoliliśmy.

Więcej o:
Komentarze (30)
Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 13 razy 13

  A potem w połowie małżeństw:
  - cześć kochanie, wróciłem !
  - {...odgłos policzkowania...}
  - ale, ale... ale za co ?
  - to ja tu obiad gotuję a ty się szlajasz z lafiryndami ?!

 • thobold

  Oceniono 16 razy 12

  Super. Oczywiście, ta funkcja będzie domyślnie aktywna i żeby ją wyłączyć, trzeba będzie szperać po głębokich podstronach w menu, do których nie ma pomocy w języku polskim, a i tak komunikator po następnej aktualizacji "jakoś tam sam z siebie" ją znowu włączy? Cudne.

  Niestety, MUSZĘ mieć FB ze względu na to, iż przez ten dziwny serwis przekazuje mi wiadomości pewna szacowna, państwowa instytucja w związku ze szkoleniem zawodowym.

 • juklak

  Oceniono 9 razy 7

  Już samo rozpowszechnienie się telefonów komórkowych było założeniem smyczy. Młodzi ludzie nie znają świata i prawdziwej wolności sprzed tego okresu. Teraz wszystkie aplikacje na siłę chcą mnie "uszczęśliwić" lokalizacją. Po jaki wuj?

 • gazkom

  Oceniono 9 razy 7

  Najsmutniejsze jest w tym to, że my się na to sami zapisujemy, a wielu się tego domaga. Sprzedajemy naszą prywatność bardzo tanio, za.... trochę wygody, czy pozerstwa ("Patrz, jestem teraz w kawiarni i piję latte"), jesteśmy oddać rzeczy najcenniejsze. A potem będzie szloch, jak się spełni przepowiednia Orwella :(

 • icehunter

  Oceniono 8 razy 6

  A ch kogo obchodzi gdzie jestem? Wypie......

 • freejazzy

  Oceniono 5 razy 5

  To akurat jasne: jesteśmy w dóópie. Nie potrzeba do tego Messengera.

 • antymemo

  Oceniono 5 razy 5

  "Dane te miałyby być zbierane na podstawie GPS" ... permanentna inwigilacja ??
  A wystarczy z GooglePlay pobrać i zainstalować sobie aplikację "Fake GPS", ustalić na mapie, gdzie być powinniśmy (nawet z zakresem pozornego poruszania się), wyłączyć realny GPS - i szukaj wiatru w polu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX