Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora

Facebook ciągle próbuje ulepszać swoje aplikacje. Obecnie w fazie testów jest funkcjonalność znana z aplikacji Threads do Instagram. Messenger miałby automatycznie pokazywać nasz status związany z tym, co robimy i gdzie jesteśmy.

Facebook, jak każda aplikacja i serwis, musi nieustannie się rozwijać. Co jakiś czas firma odświeża wygląd portalu i dodaje do niego nowe funkcje, by nie stać w miejscu. W fazę testów beta wszedł właśnie nowy wygląd portalu na przeglądarkach komputerów. Kilka miesięcy temu pojawiła się też informacja, że Facebook testuje w Messengerze szyfrowanie end-to-end, czyli takie, do którego dostęp mają tylko nadawca i odbiorca wiadomości. Szyfrowanie to jest stworzone tak, by usługodawca nie miał technicznej możliwości odczytania wiadomości. Działania te mają na celu stworzenie większej prywatności, tym bardziej że zaufanie wobec Facebooka zostało mocno nadwątlone po aferze Cambridge Analityca. Facebook rozwija jednak wciąż inne funkcje, które w kwestii prywatności mogą wzbudzać wątpliwości. 

Zobacz wideo Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Facebook testuje nową funkcję automatycznych statusów. Messenger pokaże, gdzie jesteśmy

Nowa funkcja miałaby automatycznie udostępniać nasz status. Przy naszej ikonie w Messengerze wyświetlałoby się, gdzie jesteśmy - np. w kawiarni, na siłowni czy w kinie. Dane te miałyby być zbierane na podstawie GPS. Póki co nowa funkcja testowana jest tylko wewnątrz firmy przez pracowników Facebooka.

Co z prywatnością? Po pierwsze aplikacja działa podobnie jak Threads, uzupełnienie Instagrama. Oznacza to, że autostatus byłby wysyłany tylko do wybranej grupy najbliższych osób, którą sami możemy zdefiniować. Po drugie informacje mają być zdawkowe i nie będą zawierały szczegółowego adresu. Obawy może wzbudzać to, że Facebook będzie miał stały dostęp do naszej lokalizacji, ale tę możliwość posiada już teraz, jeśli na nią zezwoliliśmy.

Więcej o: