Data premiery Valorant już znana. Riot Games postawi w Warszawie serwer do gry

Riot Games podał datę zakończenie beta testów oraz premiery pełnej wersji swojej najnowszej produkcji Valorant. Gra zadebiutuje wcześniej, niż można było się spodziewać, bo już w ciągu najbliższych tygodni. Valorant to darmowa produkcja z systemem mikropłatności.

Ledwie w połowie kwietnia zaczęły się beta testy Valorant, a Riot Games ogłosił, że zostaną zakończone już 28 maja, donosi Reuters. Studio poinformowało, że jego nowa produkcja zadebiutuje niebawem.

Testy zakończyły się szybciej, niż można było się spodziewać. W tym czasie studio sprawadziło m.in. wytrzymałość serwerów, technologię do walki z oszustami czy narzędzia do przeciwdziałania uciążliwemu zachowaniu, co opisano w artykule "Czy jesteśmy gotowi na premierę?".

Data premiery Valorant znana

Premierę gry w specjalnym wideo zapowiedzieli producenta wykonawcza Anna Donlon oraz reżyser, Joe Ziegler. Valorant zadebiutuje już 2 czerwca

Naszym celem było jak najszybsze udostępnienie VALORANT w jak największej liczbie regionów, dlatego jesteśmy podekscytowani, że nastąpi to już 2 czerwca. Nasz zespół jest gotowy, by wspierać społeczność VALORANT przez całe dekady. To zaledwie początek naszej wspólnej podróży

- stwierdziła Donlon. Nowe serwery zostaną umieszczone w Atlancie, Dallas, Londynie, Madrycie oraz w Warszawie. Gra zadebiutuje nieco później w Wietnamie, natomiast gracze z Indii i Bliskiego Wschodu będą korzystali z serwerów w Europie i południowo-wschodniej Azji.

 

Uczestnicy nie będą promowani w pełnej wersji gry, ale osoby, które już dokonały  zakupów w Valorant, otrzymają specjalne rabaty.

Valorant zapowiada się na kolejny hit od Riot Games, które zmieniło krajobraz e-sportu, 11 lat temu wydając League of Legends. Pierwsze recenzje nowej gry studia są bardzo pochlebne, a Valorant może z miejsca podjąć walkę z Counter Strikem, który od wielu lat jest głównym FPS-em turniejowym. Valorant wydaje się wprowadzać powiew świeżości, a ogromna baza fanów Riot Games jest jego niezaprzeczalną zaletą, która pozwoliła szybko zbudować społeczność wokół gry. 

Więcej o: