GTA 6 dopiero w 2023 roku? Take-Two, wydawca i właściciel studia Rockstar komentuje

Data premiery GTA 6 jest, póki co nieznana, ale gra i tak rozbudza ciekawość fanów. Świadczą o tym wszelkie próby znalezienia wskazówek na temat jej debiutu w wypowiedziach czy dokumentach. Jednym z nich jest raport wydawcy Rockstar, który sugeruje odległy termin. Sytuację skomentowało TakeTwo.

Kiedy powstanie GTA 6? To jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród fanów gier wideo. Od premiery piątej części minęło już siedem lat. Zaraz za Minecraftem, to druga najlepiej sprzedająca się produkcja w historii, nie dziwi więc zniecierpliwienie fanów. Wskazówek, kiedy nastąpi premiera kolejnej odsłony Grand Theft Auto, gracze szukają dosłownie wszędzie - poczynając od easter eggów w GTA Online, na wypowiedziach aktorów podkładających głos w poprzednich częściach kończąc.

Ostatnio dowiedzieliśmy się jednak, że data premiery GTA 6 to raczej odległy termin. W studiu Rockstar zaszły poważne zmiany, związane z łamaniem prawa pracy. Producent musiał więc zwolnić tempo produkcji. Możliwe też, że gra wyjdzie w częściach, w celu zmniejszenia presji na deweloperach. Mimo tego odległego terminu nadal pojawiają się spekulacje dotyczące debiutu GTA 6. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

GTA 6 w 2023 roku? Take-Two komentuje

Zagraniczne media, między innymi GameSpot i IGN, donoszą o raporcie FORM 10-K (formularz do raportowania m.in. o wynikach finansowych). Jego autorem jest firma Take-Two, właściciel i wydawca studia Rockstar. Analizy dokumentu dokonał Jeff Cohen z firmy Stephen, o czym doniósł portal GamesBeat. Z raportu wynika, że w okresie kwiecień 2023 - marzec 2024 Rockstar chce przeszło dwukrotnie zwiększyć wydatki na promocję, do 89,26 mln dol. To miałoby oznaczać premierę dużego tytuły - sytuacja taka miała już miejsce dwa lata temu, podczas premiery Red Dead Redemption 2. 

Ponadto, w kolejnym roku finansowym, wydatki na tworzenie oprogramowania, mają zmaleć o połowę, do poziomu 69 mln dolarów. Te dane jeszcze bardziej wzmacniają teorię o premierze GTA 6 w 2023 roku. 

Głos zabrało samo Take-Two, które informuje, że raport dotyczy firm zewnętrznych. Rockstar natomiast, to studio wewnętrzne, a więc prezentowane w raporcie dane, nie mają nic wspólnego z twórcami GTA. 

Więcej o: