Brat Pablo Escobara pozywa Apple. Chce od firmy 2,6 mld dol. i rozpoczyna sprzedaż złotych iPhone'ów

Brat Pablo Escobara, przyciąga od jakiegoś czasu uwagę mediów swoimi kolejnymi wybrykami. Tym razem postanowił pozwać Apple na 2,6 mld dolarów. Chodzi o niedostateczne zabezpieczenia aplikacji FaceTime.

Roberto de Jesus Escobar Gaviria to brat osławionego Pabla Escobara, uznawanego za największego i najgroźniejszego narkotykowego barona w historii. Sam jednak zdążył zyskać niemały rozgłos, za sprawą swoich "ruchów biznesowych". Próbował sprzedać konkurencyjne, bo dużo tańsze telefony w stosunku do składanych smartfonów Samsunga. Escobar Fold 1 i 2 okazały się być jednak oszustwem i nigdy nie trafiły do nabywców. 

Roberto Escobar nie ustaje jednak w swoich próbach podbicia rynku smartfonów. Tym razem postanowił wybić się na plecach innego giganta rynku technologicznego. 

Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Brat Pablo Escobara pozywa Apple o 2,6 mld dolarów

Jak donosi TMZ, Roberto Escobar złożył do sądu dokumenty i pozywa Apple. Mężczyzna twierdzi, że jego iPhone X został zhackowany. Poprzez aplikacje FaceTime, ktoś miał uzyskać jego adres i wysyła mu groźby śmierci. W swoim zeznaniu Escobar twierdzi, że sprzedawca w sklepie zapewniał go, że produkt Apple, to najbezpieczniejszy telefon na rynku. To było dla nie wyjątkowo ważne, ze względu na próby zabójstwa, których wedle swoich słów, miał być celem. Luka w systemie Apple zmusiła go ponoć do ukrywania się. 

W ramach zemsty na Apple, Roberto Escobar postanowił sprzedawać złote iPhone'y 11 Pro 256GB, za 499 dolarów, które można kupić na stronie www.ripapple.com (co jednak odradzamy, ponieważ jest to najpewniej kolejne oszustwo). Jak podkreśla, to jego sposób na walkę z Apple i dodaje - Apple nigdy by tego nie zrobiło - mając na myśli niższe ceny, złote malowanie i "seksowne dziewczyny pokazujące telefony"

Więcej o: