Valorant jest już dostępny do pobrania za darmo. Skąd ściągnąć? Jakie ma wymagania?

Producent Riot Games, odpowiedzialny między innymi za League of Legends uszczęśliwił wszystkich fanów strzelanek i oficjalnie wypuścił grę Valorant. Twórcy są zdania, że jest ona w stanie zrewolucjonizować rynek FPS-ów, a nawet zmienić postrzeganie na takiego klasyka, jak CS:GO. Jakie ma wymagania? Skąd pobrać? Poniżej prezentujemy wszystkie informacje.
Zobacz wideo Gameplay Valorant [WIDEO]

Valorant jest sieciową strzelanką z perspektywą pierwszoosobową. Gra polega na rozgrywaniu meczów pomiędzy dwoma drużynami stworzonymi z pięciu graczy. Każdy z zawodników może wybrać swoją postać; każda z nich różni się umiejętnościami i preferowanym stylem walki. Wraz z europejską premierą pojawiły się pytania dotyczące wymagań sprzętowych czy miejsca, skąd można pobrać Valorant.

Valorant - skąd pobrać za darmo?

Najnowsza produkcja Riot Games dostępna jest do pobrania na oficjalnej stronie internetowej producenta. Aby pobrać ją na swój komputer, wystarczy zarejestrować konto lub zalogować się na wcześniej założone. Ściągnięty zostanie klient gry, dzięki któremu możemy następnie pobrać całą produkcję.

Producenci od samego początku zapowiadali, że kompletne wymagania sprzętowe nie będą zbyt duże. Ma to swoje przełożenie na przestrzeń, którą należy przygotować na jej ściągnięcie. Waga Valorant to 7,3 GB.

Valorant - wymagania sprzętowe

Valorant – minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-370M 2.4 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Intel HD 3000 (zintegrowana) lub lepsza
  • System operacyjny: Microsoft Windows 7/8/10 64-bit

Valorant – rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-4150 3.5 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 730 (1 TB) lub lepsza
  • System operacyjny: Microsoft Windows 7/8/10 64-bit

Producenci przekazali również, że najlepsze wrażenia z rozgrywki przy 144FPS-ach będzie można uzyskać przy posiadaniu procesora Intel Core i5-4460 3,2 GHz i karty graficznej GeForce GTX 1050 Ti. Mimo to, przy spełnieniu zalecanych wymagań gra powinna jak najbardziej spełniać oczekiwania graczy.

Więcej o: