CD Projekt przesunął prezentację Cyberpunka 2077. W tle zamieszki w USA

CD Projekt RED przesunął prezentację rozgrywki z Cyberpunka 2077. Night City Wire zostało odłożone na 25 czerwca z powodu zamieszek w USA, które wybuchły po zabójstwie George'a Floyda.

Prezentacja Cyberpunka 2077 miała odbyć się 11 czerwca. Z powodu napiętej sytuacji w Stanach Zjednoczonych została ona jednak przeniesiona na 25 czerwca. W czasie Night City Wire gracze mają uczestniczyć w dłuższym pokazie rozgrywki, w trakcie którego przedstawione będą szczegóły dotyczące klas postaci, kolejnych broni czy eksploracji.

"Zdecydowaliśmy o przełożeniu Night City Wire na 25 czerwca. Nadal chcemy wam przekazać kolejne szczegóły dotyczące Cyberpunka 2077, ale w tej chwili bardziej zależy nam na tym, by odpowiednio wybrzmiał głos ważniejszych dyskusji. Z całego serca sprzeciwiamy się rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter" - przekazał CD Projekt RED w komunikacie.

Cyberpunk 2077 na PC. Płyty nie dostaniemy, będzie kod aktywacyjny

Premiera gry została zaplanowana na 17 września 2020 r. Cyberpunk 2077 jednak już pojawił się w ofercie niektórych polskich sklepów. Preorder będzie można zamówić dopiero od 12 czerwca. W zależności od tego, na jaki sklep się zdecydujemy, otrzymamy inną zawartość zamówienia przedpremierowego:

  • Preorder w salonach Empik gwarantuje możliwość odbioru steelbooka Voodoo Boys.
  • Preorder w sklepach Media Expert gwarantuje możliwość odbioru steelbooka Valentinos.
  • Preorder w sklepach Euro RTV AGD oraz Media Markt gwarantuje możliwość odbioru steelbooka Maelstrom.

Oferta z RTV Euro AGD zdradza również, że jedyną płytą w zestawie przedsprzedażowym w wersji na komputer, będzie nośnik ze ścieżką dźwiękową. Płytę z grą zastąpi kod aktywacyjny, pozwalający na pobranie gry z GOG.com. To coraz częstsza praktyka przy grach na PC. By zmieścić ich zawartość, potrzeba by było wielu dysków, w przeciwieństwie do pojemnych płyt Blu-ray stosowanych w konsolach.

Więcej o: