Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition z ukrytym przesłaniem dla graczy. Wiadomość na obudowie

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition trafił już do fanów. Okazało się, że CD Projekt umieścił na nim zagadkę, która znajduje się na obudowie. Gracze szybko ją rozszyfrowali i podzielili się tym z innymi.

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition zadebiutował przed chwilą na rynku w dość przystępnej cenie. Od dawno wiedzieliśmy, że powstaje taka wersja konsoli, a twórcy nawet podzielili się wideo, na którym zarejestrowano cały proces. Nikt jednak się nie spodziewał, że konsola będzie zawierać ukrytą wiadomość. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition z zagadką dla graczy

O ukrytej na obudowie wiadomości poinformował jeden z użytkowników niezawodnego w takich kwestiach forum reddit. Okazało się, że na konsoli umieszczono wojskowy alfabet fonetyczny:

  • Uniform
  • Victor
  • Mike 
  • Echo

Xbox One X Cyberpunk 2077 EditionXbox One X Cyberpunk 2077 Edition fot. reddit

Pierwsze litery układają się w hasło UVME, czyli "użyj na mnie promieni UV".  Rozwiązanie tej zagadki nie wystarcza, do odkrycia niespodzianki, jaką przygotował Microsoft i CD Projekt, bo jeszcze trzeba mieć w domu lampę ultrafioletową. Jeśli użyjemy jej na konsoli, tuż obok "żołnierskiego rozkazu", oczom ukaże się napis:

Wiele języków, jedna wiadomość: dziękuję

Kluczowy wyraz "dziękuje" został napisany w 15 językach. Jak trzeźwo zauważył jeden z użytkowników forum, są to języki, w których wydane zostanie Cyberpunk 2077.

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition i ukryta wiadomośćXbox One X Cyberpunk 2077 Edition i ukryta wiadomość fot. reddit

Premiera Cyberpunk 2077 we wrześniu

Początkowo nowa gra CD Projekt miała ukazać się 16 kwietnia 2020 roku, ale już w styczniu studio poinformowało, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Ostatecznie debiut gry zaplanowano na 17 wrześnie 2020 roku i ta data ma być ostateczną, co twórcy Wiedźmina podkreślali już kilkukrotnie.

11 czerwca miała odbyć się duża prezentacja gry, ale i tę przeniesiono, ze względu na protesty w USA. Na taki sam krok zdecydowało się Sony, zmieniają datę prezentacji PS5, by problemy i apele amerykanów mogły dobrze wybrzmieć. 

Wydarzenie Night City Wire ma więc odbyć się dwa tygodnie później, czyli 25 czerwca. 

Więcej o: