Google Doodle na Dzień Ojca. Skomponuj i wyślij tacie laurkę

Google Doodle przygotowało kolejną interaktywną zabawę, tym razem z okazji Dnia Ojca. Każdy może dzięki Google skomponować wirtualną laurkę i wysłać ją do swojego taty.

Dzień Ojca jest powszechnie obchodzony na całym świecie, choć nie ma jednej wspólnej daty tego święta. Celebruje się go jednak głównie pod koniec maja oraz w czerwcu. Najwięcej krajów obchodzi go w trzecim tygodniu czerwca i to święto już za nimi. W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest nieco później, bo 23 czerwca. Tego samego dnia święto taty jest celebrowane jedynie w Nikaragui. 

Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Google jak to bywa przy ważnych i dużych świętach, udostępniło z tej okazji Google Doodle. To specjalna grafika logo firmy, która wyświetla się w wyszukiwarce. Na jej stronie głównej grafika często jest interaktywna i pozwala zagrać w prostą grę, obejrzeć animację czy stworzyć wirtualne dzieło. 

Google Doodle na Dzień Ojca

W czasach dziecięcych jednym z najczęstszych pomysłów na prezent była wykonywana ręcznie laurka. Ich tworzenia uczyli się bodaj wszyscy jeszcze w przedszkolu. To prosty i uroczy prezent od serca, w który trzeba włożyć pracę - a to z pewnością doceni każdy tata na świecie. Świat ruszył jednak do przodu i znaczna część naszego życia przeniosła się do sieci. Google z okazji Dnia Ojca postanowiło połączyć te dwa światy.

Dzisiejszy Google Doodle udostępnia narzędzia do stworzenia wirtualnej laurki dla taty. Trzeba jednak wykazać się kreatywnością, bo naszym jedynym orężem są różnorakie naklejki. Nie ma kredki, markera czy gumki. To jednak nie powinno być przeszkodą, a jeśli ktoś potrzebuje zaczerpnąć inspiracji, to na stronie Google Doodle można zobaczyć kilka przykładowych dzieł stworzonych przez pracowników Google. Tak stworzoną laurkę można łatwo i szybko wysłać tacie na maila, Facebooka czy Twittera albo po prostu przesłać mu link do prezentu.

Więcej o: