PGE uruchomiła dwie platformy internetowe. Mają wspierać polskich producentów

Polska Grupa Energetyczna wprowadziła dwie platformy internetowe wspierające usługodawców oraz promujące polskie produkty: fachowcy.gkpge.pl oraz PGE eSklep, podała spółka.

"PGE w ramach działań związanych z kampanią uruchomiła na platformie handlowej PGE eSklep specjalną zakładkę z produktami oznaczonymi jako produkt polski z logo 'Polskie - kupuję to!' po to, aby klienci, którzy chcą wspierać polską gospodarkę, bez problemu odnaleźli odpowiedni asortyment. PGE jest inicjatorem i operatorem platformy handlowej PGE eSklep, w którym oferowane są produkty i usługi przez podmioty z różnych branż. W ramach akcji 'Polskie - kupuję to!' PGE zachęca do współpracy przedsiębiorców, którzy mają w swojej ofercie artykuły wyprodukowane w Polsce i za pośrednictwem PGE eSklepu chcą dotrzeć do nowych odbiorców" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Rząd sfinansuje postojowe górników. "Być może to wykorzystanie sytuacji, by radzić sobie z kryzysem w górnictwie"

Równolegle PGE uruchomiła aplikację i platformę fachowcy.gkpge.pl, która wspiera polskich usługodawców. Dzięki aplikacji klienci, którzy potrzebują danej usługi, mogą zamieścić w serwisie zlecenie wraz z opisem zakresu prac, specyfikacją i budżetem przeznaczonym na ten cel. W odpowiedzi, usługodawcy (fachowcy) reprezentujący poszczególne firmy zgłaszają swoje zainteresowanie ogłoszeniem, a klient dokonuje wyboru usługodawcy, podano także w komunikacie.

Użytkownik może wybrać trzech potencjalnych wykonawców, a system dodatkowo dolosuje jeszcze dwie firmy. Ich przedstawiciele będą mogli przesłać bezpośrednio oferty wraz z wycenami i terminami wykonania.

PGE uruchamia platformy fachowcy.gkpge.pl i PGE eSklep

"Zapraszamy wszystkich polskich przedsiębiorców do współpracy w ramach 'Polskie - kupuję to!'. Zgłasza się do nas wiele polskich firm zainteresowanych dołączeniem do akcji 'Polskie - kupuję to!'. To dla nas bardzo ważne, ponieważ głównym założeniem projektu jest to, aby rozszerzał się na kolejne kręgi. Dlatego uruchamiamy kolejne narzędzia wspierające 'Polskie - kupuję to!', platformy: fachowcy.gkpge.pl i PGE eSklep wspierające rodzimych przedsiębiorców" - powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie. 

PGE eSklep od blisko dwóch lat oferuje towary i usługi i obsługuje blisko 850 tysięcy klientów. Platforma oferuje sprzedaż internetową. Użytkownik ma do wyboru niemal 21 tys. produktów i usług od różnych sprzedawców w kategoriach: Dom i Ogród, Elektronika, Smart Home, AGD, Sport i Turystyka, Dzieci, Zdrowie i Uroda, Usługi.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Więcej o: