Elon Musk nie jest jedynym, który chce podbić kosmos. Virgin Galactic pokazało kabinę swojego statku

Elon Musk to nie jedyny miliarder, który marzy o podróżach kosmicznych. To samo wyśnił sobie Richard Branson, brytyjski miliarder, właściciel marki Virgin i należącej do rodziny spółki Virgin Galactic. Przedsiębiorstwo pokazało właśnie kabinę statku SpaceShip Two dla kosmicznych turystów.

Przemysł kosmiczny w ostatnich kilkunastu latach rozwinął się i nie jest już tylko domeną rządowych agencji. Najbardziej rozpoznawalny program kosmiczny realizuje Elon Musk i jego firma SpaceX, ale nad swoim rozwiązaniami kosmicznymi pracuje również m.in. Boeing. Na liście osób, które chcą latać w kosmos, znalazła się także inny ekscentryczny miliarder. Mowa o Richardzie Bransonie, który już od 50 lat (sic!) rozwija markę Virgin. Jedną z firm należących do rodziny jest Virgin Galactic, którego cele są nieco mniej spektakularne i wizjonerskie, niż plany Elona Muska. Branson chce organizować krótkie loty turystyczne w kosmos, które pozwolą zobaczyć naszą planetę z niecodziennej perspektywy. Spółka ma jednak problemy i raczej nie uda jej się zrealizować planów komercyjnych lotów jeszcze w tym roku, jak planowano. Są jednak postępy, które pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. 

Zobacz wideo Nowe, inne gwiezdne wojny? Rosja straci miliony, USA umocnią pozycję, a pomoże w tym Elon Musk [OKO NA ŚWIAT]

Virgin Galactic pokazało wnętrze kabiny SpaceShip Two. Elon Musk ma się czego bać?

Richard Branson ma być pierwszy pasażerem Virgin Galactic. Miliarder nie będzie musiał nic płacić, inni zainteresowani muszą wysupłać 250 tys. dol. W kosmos wyniesie go model statku kosmicznego nazywany SpaceShip Two. Virgin Galactic ujawniło, jak będzie wyglądać kabina, z której kosmiczni turyści będą podziwiać Ziemię i Układ Słoneczny. 

 

Jako że ma być to suborbitalna wycieczka, Vigin Galactic zadbało o ustawienie foteli i okien, tak by zapewniały najlepszą możliwą widoczność. W statku przewidziano miejsca na sześć takich foteli, które częściowo mogą być wymontowane w celu udostępnienia miejsca na inne sprzęty. Fotele mają być dostępne w trzech rozmiarach i rozmieszczono je w taki sposób, by pasażerowie nie przeszkadzali sobie podczas doświadczania nieważkości. Na pokładzie znajdzie się także lustro, by turyści mogli obserwować swoje reakcje, które będą mogły być udostępnione na żywo w mediach społecznościowych. Każde siedzisko ma posiadać możliwość konfiguracji, co pozwoli osiągnąć dużą wygodę. Podczas prezentacji zostały ujawnione także kombinezony dla kosmicznych turystów. Projekt stworzyła firma Under Armour, która pomagała także przy fotelach. 

Więcej o: