Facebook zmienił swój wygląd. Od września nie będzie już można wrócić do starej wersji

We wrześniu bezpowrotnie zmieni się interfejs Facebooka. Nie wszystkim przypadła do gustu nowa wersja witryny. Użytkownicy narzekają m.in. na nieczytelność serwisu i brak niektórych funkcji.

Zmiana wyglądu Facebooka jest znacząca. Zniknął niebieski pasek menu i pojawił się jaśniejszy interfejs. Dostępny jest również tryb ciemny. Po raz pierwszy nowy Facebook pojawił się kilka tygodni temu, lecz teraz społecznościowy gigant raz jeszcze przypomniał użytkownikom o zmianie. Od września bowiem dostępna będzie wyłącznie nowa wersja serwisu.

Zobacz wideo Ocasio-Cortez grilluje prezesa Facebooka w Kongresie

Nie wszystkim podoba się nowy Facebook

Nowy Facebook nie wszystkim użytkownikom przypadł do gustu. Wielu narzeka na nieczytelność serwisu. Inni na brak niektórych funkcji. Wśród wad wymieniają również to, że serwis w nowej wersji bez przerwy się zacina. Pojawia się też zarzuty, że nowy Facebook to tak naprawdę nieco przerobiona wersja na smartfony

FacebookFacebook Facebook

Jak wrócić do starego Facebooka?

Jeszcze przez pewien czas możemy samodzielnie wrócić do starej wersji serwisu. Jednak we wrześniu Facebook bezpowrotnie zablokuje taką możliwość.

Powrót do dobrze znanej wersji nie jest trudny. W tym celu należy kliknąć w rozwijane menu (oznaczone trójkątem skierowanym w dół) w górnym prawym rogu. Następnie kliknąć w opcję "przełącz na klasyczną wersję Facebook’a". I tyle. Warto dodać, że jeśli użytkownik wybierze przejście na stary wygląd, to może napisać w wyskakującym okienku uzasadnienie, dlaczego woli wrócić do klasycznej wersji.

Więcej o: