Instagram i Messenger nareszcie z jednym czatem. Facebook rozpoczyna ich integrację

Facebook rozpoczął integrację swoich czatów. Pierwsze osoby dostały aktualizację, która wprowadza funkcje z Messengera do Instagrama. W przyszłości ma być możliwe pisanie z Instagrama bezpośrednio do użytkowników Facebooka.

Facebook jest właścicielem takich marek jak Instagram oraz WhatsApp. Firma od dłuższego czasu stara się je zintegrować. Jednym z pierwszych kroków, była zmiana logo w każdej z aplikacji, tak by dla każdego użytkownika było jasne, jaka firma nimi zarządza. Jakiś czas temu zapowiedziano też integrację czatów, czyli Messengera z DM Instagrama oraz WhatsAppem. Tak duże przedsięwzięcie, biorąc pod monstrualną liczbę użytkowników każdego portalu, wymaga jednak czasu. Długo trzeba było czekać na pierwszy ruchy w tę stronę, ale Facebook nareszcie zdołał go wykonać. 

Zobacz wideo Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Messenger wchodzi do Instagrama

Jak informuje branżowy portal The Verge, pierwsi użytkownicy otrzymali aktualizację, która wprowadza Messengera do Instagrama. Zamiast strzałki/papierowego samolotu pojawia się ikona bąbelka z wiadomością znana z Messengera. Czat zyskał nowe kolory, niebieski został zastąpiony przez jego gradientowy miks z fioletowym, który zmienia się w miarę przewijania w górę. Do wiadomości można dodawać reakcje emotikonami znanymi z Messengera. Przesunięcie w prawo wiadomości pozwala na nią odpowiedzieć. Wciąż nie działa jednak funkcja pisania bezpośrednio z Instagrama do użytkowników Facebooka. Informacja o aktualizacji uwzględnia taką funkcjonalność, więc do czasu globalnej premiery nowej wersji, także ona powinna już działać. 

>>> Zobacz też: Facebook testuje szyfrowane rozmowy. Firma zgodziła się zapłacić karę za aferę Cambridge Analytica

Jak dowiedział się The Verge, to dopiero testy. Aktualizację dostało wąskie grono użytkowników, ale ma ono zostać rozszerzone.

Więcej o: