Wszedł na konto w aplikacji bankowej i zdębiał. Na jego rachunku pojawiło się 2,4 mld dolarów

Psychiatra Blaise Aguirre, klient Bank of America w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, odkrył, że na jego koncie znalazło się 2,45 mld dolarów. Przedstawiciele banku tłumaczą, że pieniądze wcale nie zostały przelane na rachunek bankowy mężczyzny. Według nich doszło jedynie do błędu technicznego w zakresie wyświetlanej kwoty.

Sprawa wyszła na jaw, gdy mężczyzna uruchomił swoją aplikację bankową. Z zaskoczeniem stwierdził, że na jego koncie znalazło się 2,45 mld dolarów - podaje Bloomberg.com. Klient skontaktował się z przedstawicielem banku.

- To był błąd wyświetlania i nic więcej. Zostało to poprawione - mówi w rozmowie z Bloomberg.com rzecznik Bank of America Bill Halldin.

Kilka tygodni wcześniej niektórym klientom bankowości mobilnej i internetowej wyświetlały się nieprawidłowe salda. Z informacji, które otrzymywali, wynikało, że stan ich konta wynosi... zero dolarów.

Podobne błędy w ostatnim czasie miały miejsce również w innych firmach. Citigroup, właściciel Citibanku, przelało omyłkowo na konta wierzycieli firmy kosmetycznej Revlon 900 mln dolarów. Po prośbie banku większość z nich zwróciła już pieniądze. Niektóre firmy jednak z tym zwlekają, co skłoniło Citigroup do poszukiwania pomocy w sądzie federalnym.

Zobacz wideo Kryzys uderzy w banki? „Na koniec to my za to zapłacimy”
Więcej o: