Więcej gier z PlayStation na PC. Sony chce zachęcić graczy do wyboru PS5

PlayStation może zmienić swoją politykę odnośnie gier ekskluzywnych. W raporcie za 2020 rok znalazły się informacje, że firma planuje przenieść więcej swoich gier na komputery. Działanie to ma zachęcić graczy do wybierania PS5.

Sony planuje już strategię na 2021 rok, która najmocniej będzie skupiona na promocji PS5. Nowa konsola Japończyków ma się pojawić w okresie świątecznym bieżącego roku, najpewniej na przełomie listopada oraz grudnia. Więcej powinniśmy dowiedzieć się już niebawem, gdyż Sony uruchomiło zapisy do przedsprzedaży PS5. Firma ma też ciekawy plan na promocję swojego nextgena. 

Więcej gier z PlayStation na PC

Gry ekskluzywne stanowią ważny element PlayStation 5. Gracze często wskazują tytuły na wyłączność, jako powód, dla którego wybrali swoją konsolę. Sony chce przekonać ich, że PS5 to najlepszy wybór, dając im możliwość w zagrania w swoje gry również na komputerach - donosi Eurogamer. W raporcie za rok korporacyjny za 2020 znalazł się zapis, że Sony może wydać exclusive'y PlayStation także na PC. Jako kolejny z powodów, wymienia się wzrost konkurencji ze strony produkcji sieciowych na komputery. 

Myślę, że to ważne pozostawać otwartym na nowe pomysły jak przedstawić większej liczbie osób PlayStation i może pokazać im, co tracą 

- tłumaczył w marcu decyzję o przeniesieniu Horizona na PC Hermen Hulst, szef wszystkich deweloperów należących do PlayStation.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Tytuły ekskluzywne PlayStation na PC

Horizon Zero Dawn miał premierę na PC w tym roku i jest zwiastunem nowego trendu. Wcześniej na komputery trafiły m.in. gry studia Quantic Dreams czy najnowsza gra Hideo Kojimy - Death Stranding. Jednocześnie Sony rozwija usługę streamingu gier, czyli PlayStation Now, co pozwala już teraz uruchamiać ich tytuły na komputerach. Bliżej, na czym polega Cloud Gaming, opisywaliśmy w recenzji GeForce Now.