Samolot i żołnierze w studiu Wiadomości. TVP znów korzysta z efektów specjalnych [WIDEO]
Wiadomości TVP w maju ubiegłego roku zadebiutowały w nowym formacie. W studiu zaczęto korzystać z technologii rozszerzonej rzeczywistości w celu uatrakcyjnienie przekazu. Rok później technologię zaczęto wykorzystywać także podczas prezentacji pogody. Podobne rozwiązania wprowadził także TVN, co można było obserwować chociażby podczas wyborów prezydenckich. Polsat z kolei zastosował rozszerzoną rzeczywistość w programie sportowym, gdzie prezenterka weszła w ekran, "znalazła się" na stadionie i przeprowadziła bezpośrednio rozmowę z dziennikarzem realnie będącym na ekranie.
Samolot i żołnierze w studiu Wiadomości TVP
Przed rokiem, gdy TVP prezentowało technologię, do studia wleciał helikopter. Przez następny rok nieczęsto mieliśmy okazje podziwiać rozszerzoną rzeczywistość na wizji. TVP zdecydowało się wykorzystać ją jednak w wydaniu wiadomości z 1 września, przy materiałach dot. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Najpierw na ekranie pojawili się żołnierze.
W naszym studiu widzą państwo teraz żołnierzy w umundurowaniu z 1939 roku. To strzelec 40. pułku Piechoty Dzieci Lwowskich i strzelec 11. Karpackiej Dywizji Piechoty
- mówiła prowadząca Wiadomości Danuta Holecka. Kolejny materiał z użyciem technologii można było obejrzeć pod koniec wydania programu, gdy TVP zaprezentowało samolot. Do studia wleciał cały bombowiec Łoś, który, opisany przez Holecką, poleciał wprost w kolejny materiał Wiadomości.
"To zdarta płyta, czysta propaganda"
Gdy rok temu TVP prezentowało nową technologię dr Łukasz Szurmiński, medioznawca, publicysta, ekspert od propagandy, mówił na łamach naszego portalu, że w przekazie telewizji publicznej nic się nie zmieniło.
To zdarta płyta, czysta propaganda, ze wszystkimi, klasycznymi jej cechami
- mówił dr Szurmiński. Półtora roku później nic nie wskazuje na to, by coś się zmieniło. Bombowce Łoś były zachwalane przez prowadzącą Wiadomości Danutę Holecką. Tymczasem dziennikarz Paweł Rybicki ma o nich inną opinię. Samoloty te określił jako "największy błąd technologiczny w historii polskiej wojskowości".
-
Deweloper "warszawskiego Hongkongu" odpowiada na krytykę
-
Złe dane z porodówek w Polsce. Wyrwa demograficzna? Przeradza się w przepaść [WYKRES DNIA]
-
COVID-19. Szczepienia w Wielkiej Brytanii. Wirusolożka z Oxfordu: Ogromne efekty
-
Podwyżki emerytur od 1 marca. Zmiany w 500 plus
-
Mazowsze. Mieszkanie za 300 tys. zł, a taras za 200 tys. "W epidemii jest na wagę złota"
- Ile zarabia fizjoterapeuta? Czyli co warto wiedzieć o zarobkach w tym zawodzie
- Sprzedają po kawałku Puszczę Amazońską. Działki są nielegalnie wystawiane na Facebooku
- 1270 km2 lodu oderwało się od lodowca szelfowego. Pierwsze pęknięcia pojawiały się już dekadę temu
- Niemcy. Sklepy chcą spalić pół miliona ubrań i butów. Wychodzi taniej, niż oddać je biednym
- Niemcy. Dramatyczna sytuacja hotelarzy. "Zastanawiam się, dlaczego wstaję z łóżka"