CD Projekt przełożył premierę Cyberpunk 2077. Twórcy gry otrzymują pogróżki. "To coś poważnego"

CD Projekt poinformował o przełożeniu premiery Cyberpunk 2077 na 10 grudnia 2020 roku. Decyzja ta wywołała cześć osób, które wysyłają twórcom gry pogróżki.

Premiera Cyberpunka 2077 była zaplanowana na 19 listopada, ale kilka dni temu twórcy gry poinformowali o przełożeniu jej o 21 dnia na 10 grudnia 2020 roku. Ta decyzja nie została dobrze przyjęta przez fanów czekających na premierę gry.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Nowa data premiery Cyberpunk 2077. Twórcy gry otrzymują pogróżki

Jeden z twórców Cyberpunka Andrzej Zawadzki poinformował, że ekipa pracująca nad grą otrzymuje pogróżki śmierci. "Rozumiem, że czujecie się rozczarowani i chcecie wyrazić opinię na ten temat, ale wysyłanie pogróżek śmierci jest absolutnie niedopuszczalne" - napisał na Twitterze, prosząc o większą wyrozumiałość. "Jesteśmy tylko ludźmi" - podkreślił. 

Pandemia nie odpuszcza, lockdowny w Europie. Dyrektor z S&P: tylko Chiny obronią ten rok wzrostem Koronakryzys i lockdowny w Europie. Dyrektor z S&P: tylko Chiny obronią ten rok wzrostem

Zawadzki ujawnił treść wiadomości, jaką otrzymują pracownicy CD Projekt. Wśród nich pojawiły się następujące groźby: „wiem gdzie mieszkasz, wypuście grę, albo jesteś skończony”, „Wypuście grę albo prześladować cię i twoją rodzinę” lub „spalę cię żywcem, jeśli nie wydacie gry”. Zaznaczył jednak, że są to najłagodniejsze wiadomości, jakie pracownicy otrzymali. "Każda z nich jest zgłaszana. Nie traktujemy tego lekko i nie ignorujemy. To coś poważnego" - podkreślił Zawadzki.

Cyberpunk 2077 z nową datą premiery. CD Projekt tłumaczy 

Twórcy gry wyjaśnili, że najpoważniejszym wyzwaniem jest przygotowanie gry w dziewięciu odrębnych wersjach. Jej premiera zaplanowana jest zarówno na PC, jak i konsole starszej oraz najnowszej generacji. CD Projekt wytłumaczył, że wciąż trwają prace nad podniesieniem jakości gry, mimo tego, że został zakończony proces certyfikacji, a gra posiada status "gold". 

Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077. Wiemy, jak brzmi polski dubbing na nowych fragmentach gry

- Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy w stanie podjąć każdą decyzję - choćby najtrudniejszą - by w Wasze ręce trafiła, którą pokochacie - podsumowali w komunikacie Adam Badowski i Marcin Iwiński, szefowie CD Projekt. 

Więcej o: