iPhone 13 ponownie w czterech wariantach? Pierwsze doniesienia o nowym smartfonie Apple

iPhone 13 ma być do kupienia w czterech wariantach. Ponadto Apple szykuje lepszy aparat oraz ekran. W nowej odsłonie telefonu ma także powrócić Touch ID.

Premiera iPhone'a 12 już za nami, recenzje wylądowały w sieci, każdy zdążył się już opatrzeć z nowym urządzeniem Apple. Po miesiącu od debiutu zaczyna się więc sezon na doniesienia o następcy tegorocznego smartfona. Pierwsze przewidywania pojawiły się już w sieci.

iPhone 13 znów w czterech wariantach

Apple jeszcze nigdy nie wypuściło tak dużo smartfonów, jak w 2020 roku. W marcu pojawił się iPhone SE 2020, a jesienią pokazano iPhone'a 12 w aż czterech wariantach. 2021 rok nie będzie raczej aż tak płodny dla Apple, bo raczej nie powinniśmy się spodziewać trzeciego iPhone'a SE, ale na jesień znów wybór będzie większy, niż w poprzednich latach. Jak donosi bowiem Ming-Chi Kuo, największy autorytet jeśli chodzi o doniesienie dotyczące Apple, seria iPhone 13 będzie miała takie sam wymiary, jak tegoroczna edycja. Oznacza to, że jesienią 2021 roku ponownie będą dostępne cztery warianty urządzenia. 

Zobacz wideo Samsung Galaxy Z Fold 2 to futurystyczny gadżet dla nielicznych. Kosztuje fortunę

Ming-Chi Kuo informuje również, że Apple zajmie się ulepszeniami obiektywu szerokokątnego w aparacie iPhone'a 13. Zamiast pięcioelementowego obiektywu ze światłem f/2,4, firma ma zaproponować sześcioelementowy z f/1,8. Rozdzielczość matrycy ma pozostać na takim samym poziomie. Ulepszenie to ma być jednak dostępne tylko dla wariantów iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Niższe modele poprawiony obiektyw szerokokątny mają dostać za dwa lata, przy okazji premiery serii 14. Zmiana ta ma poprawić jakość i szczegółowość zdjęć. 

Lepszy ekran i powrót TouchID

Inny rozpoznawalny i ceniony ekspert posiadający informacje ws. nowego sprzętu, Jon Prosser, donosi z kolei, że do iPhone'a13 ma powrócić Touch ID. Już bez charakterystycznego okrągłego przycisku "home" - zamiast tego czytnik linii papilarnych ma zostać ukryty pod ekranem. 

Natomiast Ross Young, kolejny dobrze poinformowany dziennikarz twierdzi, że Apple nieco ulepszy ekrany w smartfonach. iPhone 13 ma mieć bowiem wyświetlacz odświeżający obraz w 120 Hz. Young twierdzi także że przyszłoroczny smartfon będzie obsługiwał sieć sub-6 GHz 5G.

Więcej o: