Huawei pozbywa się submarki smartfonów Honor. Sprzedał ją za ponad 15 mld dolarów

Huawei nie jest już właścicielem marki smartfonów Honor. Kwota transakcji według Agencji Reutera wyniosła 15,2 mld dol. W rękach Huawei mają zostać zegarki i laptopy sprzedanej marki.

Huawei od dłuższego czasu szykował sprzedaż swojej submarki Honor. Smartfony, choć produkowane przez Huawei, nie były sygnowane logiem firmy. Teraz marka na dobre odłączyła się od chińskiego giganta. 

Zobacz wideo USA toczą walkę z Chińskim gigantem technologicznym. O co chodzi w konflikcie?

Huawei sprzedał markę Honor za 15,2 mld dol. 

Oficjalna kwota transakcji nie została podana, ale Agencja Reutera informuje, że wyniosła 15,2 mld dolarów. Markę Honor przejął Shenzhen Zhixin New Information Technology. Jak podaje chińska agencja prasowa Xinhua, konsorcjum składa się z trzydziestu dystrybutorów i dilerów produktów marki Honor. Transakcja będzie gotówkowa, bez żadnych udziałów. 

Xiaomi Xiaomi dogoniło Samsunga w Polsce. Takiej sytuacji na rynku smartfonów jeszcze nie było

Nowy właściciel będzie honorował wcześniej umowy submarki. Nie nastąpią żadne zmiany ani w planowanych projektach, ani w obsłudze klientów, którzy już wcześniej kupili produkty Honora. To samo dotyczy partnerstw biznesowych i umów handlowych. Decyzję o sprzedaży Huawei podjął, by lepiej zadbać o użytkowników Honora. W ten sposób firma chce także umożliwić marce sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, gdzie ze względu na wojnę handlową, Huawei ma utrudnione działania. 

Huawei sprzedaje smartfony, zostawia zegarki i laptopy

Huawei nie sprzedał jednak wszystkiego, co związane z marką Honor. Nowi właściciele Shenzhen Zhixin New Information Technology najpewniej przejmą tylko działy zajmujące się smartfonami, wynika z doniesień. W rękach Huawei pozostaną wciąż prawa do laptopów i smartwatchy sygnowanych znakiem Honor. 

Żeby internet 5G działał tak, jak powinien, maszty muszą być stawiane gęściej niż teraz - zdjęcie ilustracyjnie "Handelsblatt": USA wzmacniają presję na Niemcy w sprawie Huawei

Wokół transakcji jest jednak wiele niepewności. Początkowo mówiło się, że Honora przejmie Digital China, ale firma nie znalazła się na liście kupców. Szczegółowe informacje, do kogo trafią dane działy Honora, pojawią się zapewne w nadchodzących tygodniach. 

Więcej o: