Wielka rakieta SpaceX eksplodowała. Ale Elon Musk się tego spodziewał - "Marsie, nadchodzimy" [WIDEO]

W środę firma SpaceX przeprowadziła kolejne testy rakiety Starship, tym razem modelu SN8. Rakieta wybuchła przy lądowaniu. Jednak Elon Musk spodziewał się, że tak może się stać i obwieścił sukces przedsięwzięcia.

Rakieta Starship SN8 wzniosła się podczas środowych testów na wysokość 13 km. Dopiero przy lądowaniu pojawiły się problemy. Statek kosmiczny nie zdołał wyhamować i z za dużą prędkością uderzył w ziemię, co doprowadziło do eksplozji. Na szczęście na pokładzie nie było ludzi. 

Elon Musk Elon Musk z tajemniczą wizytą w Polsce? Prywatny samolot wylądował w Warszawie

Rakieta SpaceX wybucha, a Elon Musk ogłasza sukces

SpaceX testy zapowiadał pod koniec listopada. Już wtedy Elon Musk określił szansę na lądowanie w jednym kawałku na poziomie 30 proc.

Dlatego miliarder nie był zdziwiony środowym wypadkiem i obwieścił, że testy zakończyły się sukcesem. Udało się wznieść na odpowiednią wysokość (a głównie o to chodziło), przełączyć na zbiorniki w głowicy i kontrolować precyzyjnie miejsce lądowania, podsumował Elon Musk na Twitterze. Nieudane lądowanie było wynikiem zbyt niskiego ciśnienia w głowicy paliwowej, przez co prędkość podczas lądowania była za duża. Miliarder napisał również, że mimo wybuchu udało się zebrać wszystkie dane, które były potrzebne firmie i pogratulował zespołowi SpaceX.

Gigafabryka Tesli w Niemczech Tesla musiała wstrzymać budowę gigafabryki przez hibernujące węże

Całe testy trwały dwie godziny, a SpaceX transmitował je na Twitterze. 

SpaceX i Elon Musk wykonali kolejny krok w drodze na Marsa

Całość testów Elon Musk podsumował w krótkim wpisie, "Marsie, nadchodzimy". Godzinę później dodał podziękowania dla południowego Teksasu za wsparcie i dodał, że wczorajsze próby są "bramą do Marsa". 

Elon Musk założył SpaceX, gdyż jego marzeniem jest właśnie kolonizacja Marsa, do której jest mu coraz bliżej. Plany miliardera są takie, by do 2050 roku na Czerwonej Planecie znalazło się milion osób. 

Więcej o: