Elon Musk z tajemniczą wizytą w Polsce? Jego prywatny samolot wylądował w Warszawie

Prywatny samolot Elona Muska wylądował w czwartek 3 grudnia w Warszawie. Nie wiadomo, czy znajdował się w nim właściciel Tesli ani z jakiego powodu miałby odwiedzić Polskę. Jedna z pogłosek mówi, że jest to powiązane z premierą gry Cyberpunk 2077.

Potwierdzeniem wizyty Elona Muska w Polsce mają być zapisy lotów z jego prywatnego samolotu. Wynika z nich, że w czwartek 3 grudnia samolot wylądował na lotnisku w Warszawie. Po dwóch godzinach maszyna znów wystartowała i po prawie 11 godzinach lotu wylądowała w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie nie wiadomo, czy w prywatnym odrzutowcu znajdował się drugi najbogatszy człowiek na świecie. Tym bardziej niejasne jest, jakie mogłyby być powodu tajemniczych odwiedzin Muska. Jedna z pogłosek mówi, że może chodzić o grudniową premierę Cyberpunk 2077. 

Tesla cały czas rośnie. Jej wartość rynkowa przekroczyła 500 mld dol. 

We wtorek 2 grudnia wartość rynkowa Tesli po raz pierwszy w historii przekroczyła 500 mld dol. Tesla jest obecnie warta więcej niż łączna wartość rynkowa większości największych światowych producentów samochodów: Toyota, Volkswagen, GM, Ford, Fiat Chrysler i współpartner Grupa PSA.

Zobacz wideo Pandemia przyspiesza zmiany na rynku urządzeń mobilnych. „Tablety wracają do łask”

Wrażenie robi także tempo rozwoju Tesli. Obecnie akcje spółki są wyceniane na 593 dol., choć jeszcze w styczniu tego roku wynosiły zaledwie 86 dol. W ciągu roku cena akcji spółki wzrosła 782 proc. Dzięki tegorocznym sukcesom Tesli Musk awansował na drugie miejsce w zestawieniu najbogatszych ludzi świata. Według indeksu miliarderów Bloomberga jego majątek wyceniany jest na 144 mld dol. 

Piotr Szulczewski może zostać wkrótce najbogatszym Polakiem Kim jest Piotr Szulczewski? Może zostać najbogatszym Polakiem na świecie

Musk ostrzega: Inwestorzy mogą zmiażdżyć nas jak suflet pod młotem 

Jak informuje CNN, Elon Musk ostrzega jednak pracowników Tesli przed zbytnim optymizmem. Jak napisał w mailu do nich, faktyczna marża zysku Tesli jest dość niska, a cena akcji jest zbyt wysoka względem rzeczywistości i wynika z oczekiwań inwestorów dotyczących przyszłych zysków, a nie z ostatnich wyników - Jeśli w którymkolwiek momencie dojdą do wniosku, że tak się nie stanie, nasz towar zostanie natychmiast zmiażdżony jak suflet pod młotem! - napisał także. Musk zaapelował w nim także o szukanie nawet niewielkich oszczędności w procesie fabrycznym.

Elon Musk Musk rekrutuje do fabryki Tesli niedaleko polskiej granicy. Wiemy, ile można zarobić

Więcej o: