Cyberpunk 2077 najpopularniejszą grą wszech czasów na Steamie i Twitchu. Milion graczy

Cyberpunk 2077 nie ma sobie równych, jeśli chodzi o popularność wśród produkcji dla jednego gracza (single-player). Najlepsze wyniki innych gier pobił kilkukrotnie. Na platformach Steam i Twitch w jednym momencie Cyberpunk 2077 angażował ponad milion widzów.

Cyberpunk 2077 ma już za sobą premierę - miała miejsce w nocy z 9 na 10 października. Wiele się mówiło o tym, że jest to najbardziej oczekiwana gra tego roku, ale po The Last of Us 2 i trzykrotnie przesuwanej premierze wiele osób nieco w to zwątpiło. Jak pokazują wyniki z popularnych platform gier wideo, niesłusznie, bo jeszcze żadna gra w historii bez trybu dla wielu graczy nie była tak popularna. 

>>> Zobacz też: Cyberpunk 2077. Co tym razem dostajemy od twórców Wiedźmina? Oto wszystko, co musicie widzieć na temat nowej produkcji CD Projekt RED

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Cyberpunk 2077 na Steam i Twitch zgromadził ponad milion osób

Wyniki, które osiągnął Cyberpunk 2077, są bezprecedensowe. Steam DataBase pokazuje, że obecnie w produkcję gra nieco ponad 800 tys. osób. W szczytowym momencie Cyberpunk 2077 uruchomiło 1 003 264 graczy, co jest absolutnym rekordem wśród gier dla jednego gracza (single-player) i czwartym wynikiem w historii spośród wszystkich gier na Steam.

Więcej osób jednocześnie grało jedynie w tytuły z trybem sieciowym, gdzie zazwyczaj te liczby są większe. Te produkcje to: PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, Counter-Strike: Global Offensive i DOTA 2. 

Piątą grę Terraria, Cyberpunk 2077 wyprzedził przeszło dwukrotnie pod względem liczby graczy. Jeśli chodzi o gry z trybem singlowym, to nowa produkcja CD Projekt pokonała m.in. Fallout 4 (473 tys. graczy jednocześnie), GTA V (364,5 tys. graczy) czy Wiedźmina 3 (103,3 tys. graczy). Można więc spokojnie mówić o deklasacji ze strony Cyberpunk 2077. 

>>> Zobacz też: Technologie przyszłości w Cyberpunku 2077. Które z nich już istnieją, a na które trzeba będzie jeszcze poczekać?

Na Twitchu Cyberpunka 2077 też pobiły jedynie gry sieciowe, wg. serwisu Twitch Tracker. Więcej osób jednocześnie oglądało tylko sześć produkcji, w tym Fortnite, League of Legends, Valorant, CS:GO, World of Warcraft. Niemniej Cyberpunk 2077 i tak był najpopularniejszą grą ostatnich godzin. Obecnie (tuż przed godz. 10) rozgrywkę z produkcji CD Projekt ogląda 393 tys. osób. W szczytowym momencie liczba ta wynosiła 1 140 960 osób.

Cyberpunk 2077 najpopularniejszy także na innych platformach

Cyberpunk 2077 zdaje się dominować też na pozostałych platformach - zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów listy Steam, Epic Games Store i GOG. Na tej ostatniej platformie wskoczył już na drugie miejsce listy wszech czasów, przed nim tylko kultowe Heroes of Might and Magic III.

Więcej o: