Apple wypuści składanego iPhone'a? Firma miała przetestować już dwa prototypy

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, Apple jest coraz bliżej wypuszczenia na rynek składanego iPhone'a. Sugerują to prace nad dwoma prototypami, które przetestowano już w fabryce Foxconn w Chinach. Czyżby Amerykanie zamierzali pójść w ślady Samsunga?
Zobacz wideo Samsung Galaxy Z Fold 2 to futurystyczny gadżet dla nielicznych. Kosztuje fortunę

Apple od lat zachowuje sporą ostrożność we wprowadzeniu w swoich smartfonach różnych rozwiązań, które pojawiają się u konkurentów. Nic dziwnego zatem, że amerykański producent jeszcze nie wszedł we wciąż raczkujący rynek składanych smartfonów.

Apple pracuje nad dwoma składanymi iPhone'ami

Nie oznacza to jednak, że Apple obok urządzeń z elastycznymi, składanymi ekranami przeszło zupełnie obojętnie. Przedsiębiorstwo zastanawiało się nad ich produkcją, co sugerują m.in. złożone wnioski patentowe. Teraz dowiadujemy się, że prace nad takimi urządzeniami już trwają.

Jak donosi tajwańska gazeta "Economic Daily News", dwa różne prototypy składanego iPhone'a przeszły testy wytrzymałościowe w fabryce firmy Foxconn w Shenzhen w Chinach. To właśnie przedsiębiorstwo, które odpowiada za produkcję sporej części smartfonów Apple.

Z doniesień wynika, że testowane były dwie zupełnie różne koncepcje składanych telefonów. Jedno z urządzeń zostało wyposażone w elastyczny ekran i składa się równolegle do krótszego boku. Jest więc podobne do Samsunga Galaxy Z Flip wypuszczonego na początku 2020 roku. Drugi telefon ma być wyposażony w dwa wyświetlacze połączone ze sobą zawiasem. 

Apple odpowiedni patent pozwalający na wprowadzenie do sprzedaży obu urządzeń ma już w swoim patentowym portfolio od 2017 roku. W 2018 roku pojawiły się za to pierwsze doniesienia o tym, że Apple może wypuścić składany smartfon w 2020 roku.

W minionym roku składanego iPhone'a nie zaprezentowano i najprawdopodobniej nie stanie się to w najbliższym czasie. Apple najprawdopodobniej jest dopiero na etapie wyboru najlepszej z koncepcji i zapewne potrzebuje jeszcze sporo czasu na dopracowanie projektu. Raport sugeruje zresztą, że pierwszego składanego iPhone'a zobaczymy najwcześniej w 2022 lub 2023 roku.

Więcej o: