Zapomniał hasła do dysku z Bitcoinami wartymi 260 mln dolarów. Zostały mu dwie próby, żeby je odzyskać

Stefan Thomas jest właścicielem 7002 Bitcoinów. Niestety zapomniał hasła do dysku z kluczem do kryptowaluty. Zostały mu jeszcze dwie próby, by odszyfrować nośnik danych, który jest warty już 260 mln dol.
Zobacz wideo Czy zakup dodatkowych szczepionek przez Polskę jest możliwy?

Stefan Thomas parę lat temu stworzył wideo na temat działania rynku kryptowalut. W ramach wynagrodzenia otrzymał 7002 Bitcoiny, warte w owym czasie ok. 2-6 dolarów za sztukę, informuje "New York Times". Klucze do kryptowalut umieścił na szyfrowanym dysku IronKey. Niestety, zgubił gdzieś kartkę, na której zapisał hasło do nośnika danych. Na 10 prób wykorzystał już osiem. Zostały mu zaledwie dwie szanse, by uzyskać dostęp do dysku - jeśli wpisze błędne hasła, IronKey zostanie zaszyfrowany na stałe. 

Leżę w łóżku i o tym myślę. Potem idę do komputera, próbuję nowej strategii, ona nie działa, a ja znowu robię się zdesperowany

- powiedział "NYT"  Stefan Thomas.

Zdjęcie ilustracyjneBitcoin pod kontrolą Chin. Dwie trzecie mocy obliczeniowej należy do nich

Jego desperacja nie dziwi, ponieważ taka liczba Bitocoinów warta jest już 260 mln dolarów i ta suma cały czas rośnie. Jeszcze dwa dni temu wartość 7002 Bitcoinów była o 40 mln dol. niższa.

Elon MuskElon Musk zachwala kryptowalutę. Zdradził także, ile bitcoinów posiada

140 miliardów Bitcoinów bez dostępu

Firma Chainalysis szacuje, że ok. 20 proc. Bitcoinów z 18,5 mln, które zostały dotąd wykopane, znajduje się w portfelach, do których utracono dostęp. Łącznie ich właściciele stracili dostęp do majątku wartego obecnie ok. 140 mld dolarów. 

Więcej o: