Apple TV+ z wydłużonym bezpłatnym okresem. Za darmo do końca lata

Apple TV+ po raz drugi wydłuża darmowy okres dla abonentów z bezpłatną subskrypcją dodawana przy zakupie urządzeń Apple. Bez opłat będzie można korzystać z usługi jeszcze przez sześć miesięcy, do początku lipca.

Apple pod koniec 2019 roku uruchomiło swoja własną usługę VOD. Apple TV+ wciąż nie zawojowało rynku, na którym w podobnym czasie pojawił się też Disney+. Walka o nowych widzów i subskrybentów jest więc bardzo zacięta. Disney obrał taktykę powiększania swojej oferty o sprawdzone hity i zapowiedział sporo nowych produkcji ze uniwersum Marvela oraz Star Wars. Apple zdecydowało się na inną taktykę. 

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Apple TV+ za darmo do lata

Apple nie ma tak szerokiej bazy filmów oraz dostępu do tak wielu franczyz jak Disney. Nie może więc przyciągnąć do siebie widzów oferując im nowe produkcje z bohaterami, których już dobrze znają. Oferta Apple TV+ jest raczej uboga w porównaniu do innych platform VOD. Żeby zachęcić ludzi do jej sprawdzenia Apple dodaje do nowo zakupionych urządzeń firmy roczny abonament na Apple TV+ za darmo. Nie chcąc stracić widzów, w październiku zdecydowano się ten darmowy okres wydłużyć do końca stycznia. 

iPhone 12 Pro Apple wypuści składanego iPhone'a? Firma miała przetestować już dwa prototypy

Okres ten dobiega końca, ale jak się okazuje, znów zostanie wydłużony. Jak podaje serwis 9to5Mac.com, darmowe Apple TV+ zostanie wydłużone o kolejne kilka miesięcy. Osoby, które już teraz bezpłatnie korzystają z subskrypcji, będą mogli się nią cieszyć przez następne pół roku. Apple TV+ będzie bowiem darmowe jeszcze do końca czerwca. O zmianach Apple będzie informował drogą mailową w ciągu następnych tygodni.

Aplikacja Amphetamine Apple nakazało zmienić nazwę aplikacji Amphetamine, ale decyzję zmieniono

Długa droga przed Apple TV+

Apple wchodzą na rynek VOD musiało być gotowe  na ostrą walkę, bo konkurencja w ostatnich dwóch latach zrobiła się olbrzymia. To już nie tylko Netflix i HBO, ale także Amazon Prime Video, Disney+, Hulu, Showtime czy CBS All Access. Póki co Apple TV+ zdobywanie nowych użytkowników nie idzie zbyt dobrze i platforma znajduje się raczej na końcu stawki najpopularniejszych platform VOD według danych przytaczanych m.in. przez "The Wall Street Journal". 

Więcej o: