Mapy Google dostaną bardzo przydatną funkcję. Aplikacja pokaże, gdzie jest przejście dla pieszych

Google przygotowało nową funkcję, która powinna znacząco pomóc w dotarciu do celu pieszo. W Mapach Google ma pojawić się znacznie bardziej szczegółowy widok ulic z zaznaczonymi przejściami dla pieszych. Funkcja wystartowała na razie w czterech miastach świata.
Zobacz wideo Aplikacje do przeglądania internetu - zastąpią Google Chrome

Google stale dodaje do swojej aplikacji Mapy nowości, które przydają się zarówno kierowcom, jak i pieszym. W ostatnim czasie do Map trafiło kilka mniejszych nowości niedotyczących bezpośrednio nawigacji. Teraz, amerykański gigant postanowił wprowadzić nowość, która w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się pieszo.

W Google Maps pojawią się przejścia dla pieszych

Google najwyraźniej zauważył, że przejścia dla pieszych nie zawsze znajdują się przy skrzyżowaniach lub pod wiaduktami. Czasem jako piesi zmuszeni jesteśmy nadrobić trochę drogi, aby przejść na drugą stronę ulicy. Niebawem Mapy będą mogły nam to jednak podpowiedzieć, bo w aplikacji ma pojawić się więcej informacji. 

Google wprowadza bowiem znacznie bardziej bogaty w szczegóły widok ulic w miastach. Poza standardowymi już elementami, po odpowiednim zbliżeniu będziemy mogli zobaczyć również przejścia dla pieszych, a nawet wysepki chodnikowe oraz pasy zieleni znajdujące się na środku drogi. Do tej pory zobaczyć mogliśmy jedynie, na których skrzyżowaniach natkniemy się na sygnalizację świetlną.

Poza tym Google zamierza też wyskalować szerokość poszczególnych dróg w mieście, abyśmy mogli łatwiej zauważyć czy mamy do czynienia z niewielką uliczką, czy większą, kilkupasmową aleją. Firma odpowiednio oznaczyła również ścieżki piesze oraz schody w parkach.

Zmiana ta - choć z pozoru może wydawać się błaha - powinna bardzo ułatwić poruszanie się pieszo po centrach - szczególnie dużych - miast. Obecnie jedynym sposobem, aby znaleźć przejście dla pieszych w Mapach, jest przełączenie się na widok satelitarny i szukanie przejść nieco "po omacku".

Google poinformowało, że nowe elementy w Mapach będą widoczne na razie wyłącznie na ulicach czterech miast na świecie - Londynu, Nowego Jorku, San Francisco oraz Tokio. Firma nie zdradza, czy i kiedy pojawią się również w pozostałych miejscach na świecie, jednak z czasem zdecydowana większość funkcji w Mapach pojawia się również w innych krajach. Pozostaje mieć nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Więcej o: