Antywirus na Androida kupisz za niecałe 20 złotych. Profesjonalna ochrona dla twojego telefonu

Program antywirusowy to forma zabezpieczenia przed utratą danych, które mogą posłużyć do włamania na konto bankowe, czy kradzieży naszej tożsamości. Takie aplikacje możemy kupić już za niewielką cenę. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Antywirus na smartfona: w czym ma pomóc?

Antywirusy to programy, które kojarzą nam się głównie z ochroną komputera przed niepożądanym oprogramowaniem. Jednak rozwój technologii i postęp, jaki dokonał się w ostatnich dwóch dekadach, sprawił, że nie tylko za pośrednictwem komputera korzystamy z internetu. Dlatego też coraz większa liczba osób sięga po antywirusy na smartfony. 

Pewne jest, że antywirus nie jest w stanie ochronić nas przed każdym niebezpieczeństwem czającym się w sieci - tu musimy stale mieć się na baczności i kierować się zdrowym rozsądkiem, aby uniknąć np. utraty wrażliwych danych. Zawsze, nim zainstalujemy na telefonie lub tablecie aplikację, dobrze zastanówmy się i sprawdźmy, czy jest to na pewno bezpieczne. Niestety zdarza się, że niebezpieczne oprogramowanie można ściągnąć nawet z oficjalnego sklepu z aplikacjami - oszustom udaje się czasem pokonać bariery, jakie sklep stawia nowym aplikacjom. Dlatego zawsze powinniśmy sprawdzać wszelkie aplikacje, które ściągamy na swoje urządzenie. 

Oprogramowanie antywirusowa pozwala poprawić bezpieczeństwo naszych urządzeń i może ustrzec nas przed sytuacją, w której osoba niepożądana uzyska dostęp do naszego konta bankowego. Może także ograniczyć wyświetlanie niechcianych reklam oraz zabezpieczyć telefon na wypadek kradzieży (w takim wypadku aparat nie zadziała z inną kartą SIM). 

Antywirus na Androida: jak wybrać odpowiedni program?

Na rynku pojawia się coraz więcej programów antywirusowych przeznaczonych na urządzenia z Androidem. Wiele z nich jest bezpłatnych, inne można nabyć za niewielką cenę. Jeśli więc często zdarza nam się korzystać z różnych aplikacji, warto wziąć pod uwagę zainstalowanie odpowiedniego antywirusa na Androida. Oto kilka najczęściej wybieranych:

  • Bitdefender Mobile Security - program dobrze radzi sobie z blokowaniem malware na smartfonie; tworzy też zadowalający moduł antykradzieżowy, a to wszystko w przystępnej cenie: około 35 złotych za roczną ochronę jednego urządzenia
  • Kaspersky Internet Security for Android - oprogramowanie Kaspersky jest dobrze znane na rynku antywirusów; bez trudu wyłapie malware, posiada też inne przydatne funkcje jak np. blokowanie połączeń, moduł antykradzieżowy czy lokalizator telefonu; wersja bezpłatna posiada ograniczone funkcje; pełna kosztuje 19,99 zł za rok na jedno urządzenie
  • Norton Mobile Security - Norton dostarcza zawsze programy na bardzo wysokim poziomie; nie inaczej jest tym razem; antywirus na androida oferuje oprócz podstawowych także inne ciekawe funkcje jak blokowanie urządzenia w przypadku kradzieży, wykonywanie kopii zapasowej czy wysyłanie alertów w przypadku podłączenia się do niezabezpieczonej sieci Wi-Fi; wszystko to w cenie około 95 złotych za rok na jedno urządzenie. 
Zobacz wideo Aplikacje Fleeceware
Więcej o: